"Uzun süre yalnız olacağım"

Aşk Bir Hayal isimli dizide Asmin rolünü canlandıran Nehir Erdoğan, suskunluğunu bozdu. Mardin'deki hayatından, Mustafa Altıoklar ile ayrılığına kadar her şeyi anlattı.
Nehir Erdoğan magazin basınında görünmekten, uzun uzun röportajlar vermekten pek hoşlanan biri değil. Ama uzun yıllardır birlikte olduğu ve evlilik planları yaptığı yönetmen Mustafa Altıoklar'dan ayrılınca, ister istemez magazin gündeminin göbeğine oturdu. Yaz aylarından itibaren Nehir Erdoğan'ın yanında yer alan hemen her erkek, sevgilisi olarak yazıldı. Nehir Erdoğan'la rol aldığı diziyi ve özel hayatını konuştuk. Pera Palas Otel'de yaptığımız çekimlerde Serkan Şedele'nin ekibinden Jerry Stolwijk objektifin başındaydı.

- Magazin basınıyla aranızdaki dengeyi oturtabildiniz mi? Görünmemeye gayret mi ediyorsunuz?

- Görünmemeye gayret etmiyorum, dışarıda vakit geçirmek için zaten fazla zamanım olmuyor. Ama tabii ki her normal insan gibi ben de zaman zaman evimin dışında da vakit geçiriyorum. Arkadaşlarımla oturacağım, sohbet edeceğim. Sizce de çok doğal değil mi? Anlayamadığım ve yadırgadığım şu; magazin muhabiri arkadaşlarla karşılaşınca sohbet ediyoruz, durumu anlatıyorum, dışarıda ne yaptığımı görmelerine rağmen, onların gazete ve televizyona bunu taşıma şekilleri çok farklı oluyor. O zaman bu çelişkiyi anlamakta zorlanıyorum. Nasıl yani! Ben bu insanların gözlerine baktım, çok doğal bir şekilde anlattım, sordular, konuştuk ama bu koskoca yalanı nasıl yayınlayabiliyorlar,' diyorum.

- Geçen hafta görüntüleriniz yayınlandı, çileden çıkmış haldeydiniz... Ne oldu?

- Evet gerçekten çileden çıktım... Aslında durum handikaplı. Evet şu anda bekãrım ve şu anki fikrim, isteğim, tercihim, özel hayatıma uzun bir süre kimseyi sokmamak. Bundan da memnunum. Bu benim tercihim ama bu kadar medeni olmayan bir görüntü çizmemeliyiz. Benim yanımda karşı cinsten insanlar da olabilir ve bunu gördükleri anda, nasıl anında aşk iddia edilebiliyor ki? Bunu yazanlar böyle mi yaşıyor hayatlarını? Ben böyle yaşamıyorum. Bahsedilen isimlerden biri lise arkadaşım Rıza (Kocaoğlu)... Her şeyi bir tarafa bırakın, bir video izledim, sokakta önümüzü kestiler, röportaj yapıyorlar, arkadan insanlar geçiyor, yoldan geçen adamı okla sevgilim olarak gösterdiler.

- O adamın evinde de sorun çıkmıştır sanırım...

- Evet olabilir. O insan da kimse, eğer içlerinden biri değilse ve bu bir oyun değilse; çünkü her şeyi düşünür hale geliyorsun, paranoyaklaşıyorsun... Eğer içlerinden biri değilse, adamın evinde yaşanan krizi düşünsenize. Ben bir yere kadar ses çıkarmamayı ve dedikoduyu tekrarlatmamayı tercih ediyorum. Ama benim hassas olduğum nokta, sevdiğim insanların ne derece etkilendiği.

- Ki aynı zaman da yeni bitmiş bir ilişkiniz varken...

- Benim için önemli ve değerli bir ilişkidir. Her zaman da böyledir. Biz birbirimize saygımızı devam ettirerek hayatımıza ve dostluğumuza devam ediyoruz. O bakımdan bu tip çıkan, haber bile denemeyecek yalanlar benim aileme ve biten ilişkime olan saygımın algılanışını da etkiliyor.

DİĞER GALERİLER