Artık kendimi ağlarken görmek istemiyorum

Beş sezondur ‘Yaprak Dökümü’ dizisinde ‘Leyla’ karakterini canlandıran Gökçe Bahadır, “Kariyerimde yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyorum” dedi ve ekledi: “Leyla’yı canlandırmak benim için iyi bir sınav oldu. Ama artık güzelliğimi ön plana çıkaracak dişi rollere bürünmek istiyorum. Bundan sonra kendimi ağlarken görmek istemiyorum.” Şu sıralar Penti reklamlarıyla da adından bahsettiren Gökçe Bahadır, hakkında bilinmeyenleri anlattı.

KENDİMİ AŞTIM

Beş yıldır aynı karakteri canlandırmaktan sıkıldınız mı?

Ya da ‘Leyla’ karakterinin üzerinize yapışmasından rahatsız mısınız? ‘Leyla’ karakteri üzerime yapıştı mı bilmiyorum ama dizi bittikten sonra kendimi başka bir rolde göreceğimden eminim. Beş yıl boyunca ‘Leyla’dan hiç sıkılmadığımı da belirtmek isterim. Çünkü ‘Leyla’ her oyuncunun isteyeceği türden bir karakter... Onun o melankolik ve şizofrenik halleri oyunculuğuma çok şey kattı. ‘Leyla’yla kendimi aştım’ diyebilirim. Benim için esas yolculuk bundan sonra başlıyor.

UÇUK TERCİHLER...

Bundan sonra nasıl bir rol sizi tatmin eder?Bir eroinmanı canlandırmak istediğinizi söylemişsiniz...

Evet, o tür uçuk tercihlerim var. İnsanın rolüyle hiç yaşamadığı şeyleri yaşaması güzel... Dizi bitince görsel olarak da değişikliğe gideceğim. Penti reklamı da bu değişikliğin ilk sinyali olarak algılanabilir. Net bir şey yok ama artık kendimi çok ağlarken görmek istemiyorum. Bir müddet o tür rollerden uzak duracağım.

O zaman ilk tercihiniz komedi olacak...

Komediyi çok severim. Normal hayatımda da esprili, gülmeyi seven biriyim ama şu an ‘Leyla’dan dolayı kimse dehşet güzel komedi oynayabileceğimin farkına varamaz... Dişiliğimi göstereceğim bir rol de tercih edebilirim. ‘Leyla’ yüzünden dişiliğimi epey bir geri attım. Onun hakkını vermek için ekranda güzel görünmekten vazgeçtim. O yüzden, güzelliği ön planda olan bir rolde oynamak isterim.

Peki, çıplaklığa bakış açınız nedir?

Göze güzel görünen her şey bana hoş geliyor. Çıplaklık benim için kabul edilebilir bir şey yani... Estetik duruyor ve izleyenlere batmıyorsa güzel demektir.

DİĞER GALERİLER