Nuri Bilge'nin 28 Yılı Üç Albümde Toplandı

Nuri Bilge Ceylan; objektifine yansıyan gençliğini, babasını ve Türkiye görüntülerini, üç albüm halinde satışa çıkardı. Usta yönetmenin internet sitesinde 68 kare sergileniyor.

İki yıl önce 'Üç Maymun' filmiyle katıldığı Cannes Film Festivali'nden 'En İyi Yönetmen' ödülüyle dönen Nuri Bilge Ceylan, 28 yıldan beri çektiği 68 kare fotoğrafı, 'nuribilgeceylan.com' adresli internet sitesinde satışa çıkardı.

SİNEMASKOP TÜRKİYE...

'Mayıs Sıkıntısı', 'Uzak', 'İklimler' filmleriyle yurt içi ve dışı festivallerde çok ses getiren Nuri Bilge; öğrencilik yıllarından itibaren objektifine yansıyan enstantaneleri üç başlık altında topladı.

1982-85 arasındaki çalışmalarını ve kendi portrelerinin de bulunduğu albüme 'Early Photographs' (Erken Fotoğraflar) adını veren ünlü yönetmen; 24 kare sergilediği bu bölüm için de 3 bin Euro satış fiyatı belirlemiş.

Nuri Bilge'nin 2003-2009 yılları arasında çektiği ve Türkiye'nin farklı illerini 'kendi bakış açısıyla' yansıttığı kareler ise 'Turkey Cinemascope' (Sinemaskop Türkiye) albümünde toplanmış. Ünlü yönetmenin 20 karelik albümün bedeli de 3 bin Euro.

"Babam İçin"e 5 bin euro Nuri Bilge Ceylan'ın 2006-2008 yılları arasında hazırladığı ve babası Mehmet Emin Ceylan'ın fotoğraflarından oluşan albümün adı; 'For My Father' yani 'Babam İçin'... Usta yönetmen, babasının 24 fotoğrafından oluşan bu çalışmasını, resmi internet sitesinde 5 bin Euro'ya satışa çıkarmış...

DİĞER GALERİLER