Türk halkı AB müzakereleriyle ilgili ne düşünüyor?

MAK Danışmanlık, Türk halkının Avrupa Birliği müzakere sürecine bakış açısına ilişkin yaptığı araştırmanın anket sonuçlarını yayımladı.

Araştırmada deneklerin belirlenmesinde % 52.5 erkek, % 47.5 bayan olmak üzere cinsiyet dengesi oluşturulmaya çalışılmıştır.

Araştırmaya katılanların yaş aralık analizi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ifade ettikleri gibi Türkiye'nin yaklaşık 40 yıldır kapısında beklediği Avrupa Birliği ile devam eden müzakere sürecinin devam ettirilip ettirilmemesi konusunda bir referandum yapılmış olsa Türk toplumunun müzakereleri devam ettirmeyelim, burada bırakalım yönünde bir tavrı olacağı görülüyor.

Yöneticilerinin onurlu duruşunu her zaman destekleyen Türk halkı özellikle geçen hafta içinde İngiltere Başbakanı Cameron'un açıklaması benzeri onur kırıcı açıklamalar karşısında çok hızlı şekilde ortak akılla hareket etmekte onurlu bir duruşu desteklemektedir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hem yurt içinde; hem de özellikle mazlum ve mağdur milletler nazarında toplumsal kabulünde bu onurlu duruşun etkisi tartışılmaz derece önemlidir.

DİĞER GALERİLER