Kadir Topbaş Kartal- Kaynarca Metro inşaatında incelemelerde bulundu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "İstanbul'un altyapısından ulaşımına kadar, sosyal dokuya kadar her alanda bugüne kadar 68,5 milyar lira yatırım yaptık ve devam ediyoruz" dedi.

Topbaş, Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin, AK Parti İstanbul milletvekili adayı Hasan Sert ve beraberindekilerle Kadıköy-Kartal metro hattı üzerinden Yakacık'tan Kaynarca'ya erişecek Kartal-Kaynarca metro inşaatını inceledi.

Çalışmalara ilişkin bilgi veren Topbaş, dünyanın ikinci metrosu, İstanbul'un da kısa metrosu olan ve yapımına 1873'te başlanıp yaklaşık 1976'da bitirilen Tünel'in, restorasyon çalışmaları sırasında sökülen panellerden birinin arkasından sigara kağıdı çıktığını, bunun da kendilerini duygulandırdığını söyled

Bunu orada çalışan birinin bir iz bırakmak için koyduğunu aktaran Topbaş, "Emek vermiş. Bugün de emeğini kullanıyoruz. Sizler de bir emek veriyorsunuz. Bir iş yapıyorsunuz. Yıllar sonra, belki bir asır sonra burada metrolar işlerken milyonlarca insan bu şehirde yer altından ulaşım sistemlerini kullanırken sadece bizi hayırla yad edecekler ama bireysel olarak bilmeyecekler. Sizler de buraya emeklerinizi koyuyorsunuz" dedi.

Topbaş, metronun inşaatında çalışanlarla çektirecekleri bir toplu fotoğrafı kaplamalardan birinin arkasına koyacaklarını ifade ederek, yıllar sonra yapılacak bir değişim sırasında bulunacak bu fotoğrafın kendilerini hatırlatacağını vurguladı.

DİĞER GALERİLER