İşte Gülen'in Türkiye'deyken kullandığı oda

Darbe girişimi kapsamında, FETÖ'yle bağlantılı olduğu iddiasıyla Yamanlar Kolejinin de aralarında bulunduğu 29 eğitim kurumunun bağlı olduğu Sema ve Şelale A.Ş'ye kayyum atandı.Yamanlar Koleji'nde, Fethullah Gülen'in, Türkiye'deyken kullandığı ve özel görüşmelerini yaptığı iddia edilen odada da arama yapıldı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonlarında elde ettiği bilgi ve belgeler ile Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı birimlerin incelemeleri sonucu FETÖ'ye eleman kazandırdığı, mali destek sağlandığı iddiaları doğrultusunda, merkezleri İzmir'de bulunan Sema AŞ ile Şelale AŞ'ye kayyum atandı.

Atanan kayyumlar, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Milli Eğitim İl Müdürlüğü ekipleri nezaretinde şirketlere ve şirketlere bağlı 29 eğitim kurumuna giderek idaresini devraldı.

POLİSLER ARAMA YAPTI

29 eğitim kurumunun bağlı olduğu Sema ve Şelale AŞ'ye kayyum atanmasının ardından, görevliler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mali Şube Müdürlüğü ekipleriyle söz konusu kurumlara gitti.

GÜLEN'İN TÜRKİYE'DEYKEN KULLANDIĞI ODAYA GİRİLDİ

Bu kurumlar arasında, örgütte önemli bir yeri olduğu bildirilen Yamanlar Koleji de yer aldı. Fetullah Gülen grubuna bağlı ilk eğitim kurumu olduğu bildirilen Yamanlar Kolejinin, örgütün temellerinin atıldığı bu okula giden polisler ve kayyum heyeti, Gülen'in yurt dışına çıkmadan önce özel görüşmelerini yaptığı iddia edilen özel odasına da girdi.

DİĞER GALERİLER