Hükümete kızdı uçağıyla vergi dairesine çarptı

ABD'de, küçük bir uçak FBI bürosu ile Amerikan Vergi Dairesi'nin de bulunduğu 7 katlı binaya çakıldı. 2 kişinin yaralandığı ve pilot Joseph Stack'ın öldüğü olay, 11 Eylül paniği yarattı.
Texas eyaletinin başkenti Austin'de meydana gelen olayda, hükümete özellikle de vergi dairesine kizan Amerikalı küçük uçağıyla 200 kişinin çalıştığı Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI) binasının yakınındaki vergi binasına çarptı. Uçağın carptığı binanın FBI'ın hemen yanında olması akıllara terörist saldırı ihtimalini getirse de sonradan olayda herhangi bir terör baglantısı bulunmadığı açıklandı.
CNN ise hükümet kaynaklarına dayandırdığı haberinde, pilotun uçağı yakınlardaki bir havalimanından çaldığını ve intihar saldırısı yaptığını bildirdi.
53 yaşındaki pilotun önce evini yaktığı ardından da uçağı bilinçli olarak vergi dairesine çarptığı bildirildi. Joseph Andrew Stack adlı pilotun bugün bir internet sitesine de mesaj bıraktığı duyuruldu. Stack mesajında, "Eğer bunu okuyorsanız şüphesiz 'Neden bu olay oldu?' diye soruyorsunuzdur. Bu oldukça karışık ve uzun zamandan beri geliyorum diyordu" ifadelerine yer verdi. Uzun mesajda Stack, hükumet, özellikle de vergi dairesi karşıtı ifadelere yer verdi. 7 katlı binanın da büyük ölçüde yandığı gözlendi
DİĞER GALERİLER