Hakkari'deki saldırının görüntüleri

Hakkari'deki saldırının görüntüleri

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde, PKK'lı hain teröristlerce patlatılan bomba yüklü aracın meydana getirdiği hasar, günün ilk ışıklarıyla beraber ortaya çıktı. Terör örgütü PKK üyelerince, Kaymakamlık, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Devlet Hastanesi'nin bulunduğu Serment Caddesi'nde dün gece saatlerinde patlayıcı yüklü araç infilak ettirildi. Meydana gelen olayda, kamu kurumlarının yanı sıra çok sayıda ev, iş yeri ve araç hasar gördü. Patlamanın şiddetiyle çıkan yangında 10 iş yeri kullanılamaz hale geldi. Bombalı araçla gerçekleştirilen terör saldırısı nedeniyle İlçe Devlet Hastanesinin doğum, acil, yeni doğan ve hemodiyaliz servisi, ameliyathane ve lojmanlarında da büyük hasar oluştu. Hasar nedeniyle 3 katlı hastanede sağlık hizmetinin verilemediği bildirildi.

Hakkari'de bomba yüklü araçla saldırı

Kaymakamlık ve Emniyet Müdürlüğü'nün de bulunduğu bölgedeki bombalı saldırıda şans eseri can kaybı ve yaralanan olmadı. Fakat İlçe Devlet Hastanesi ve bir çok insanın ekmek teknesi olan iş yerleri kullanılamaz hale geldi.

Hakkari'de bomba yüklü araçla saldırı

Patlamanın ardından geriye harabeye dönmüş ve kullanılamayan işyerleri ve hastane görüntüleri kaldı.

Hakkari'de bomba yüklü araçla saldırı

Güvenlik güçlerinin bölgede son dönemde gerçekleştirdiği hava destekli operasyonlarda ağır darbe yiyen terör örgütü PKK, dün Şemdinli İlçesi'nde bomba yüklü araçla saldırdı.Teröristler, saat 20.00 sıralarında patlayıcı yüklü aracı Kaymakamlık ve Emniyet Müdürlüğü'nün de bulunduğu bölgede infilak ettirdi.

Hakkari'deki saldırının görüntüleri
Can kaybı ve yaralanan kimsenin olmadığı şiddetli patlamada, aralarında Şemdinli Devlet Hastanesi'nin de bulunduğu resmi binalar ve bazı lojmanlarla, vatandaşlara ait çok sayıda işyeri hasar gördü.
DİĞER GALERİLER