Gebze- Orhangazi otoyolu trafiğe açılıyor

Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlanan ilana göre, Yap-İşlet-Devret Modeli ile ihale edilen Gebze-Orhangazi-İzmir (İzmit Körfez Geçişi Köprüsü ve Bağlantı Yolları Dahil) Otoyolu'nun kapsamında yapımı tamamlanan Gebze-Orhangazi Kesimi'nin (Gebze-Altınova Kavşakları arası), 6001 Sayılı Karayolları Kuruluş Kanununun 15. maddesi gereğince trafiğe açılması Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından onaylandı.

1 TEMMUZ SAAT 00:00'DA!

Otoyolun bu kesiminin 1 Temmuz 2016 tarihinde saat 00:00 itibariyle trafiğe açılacağı belirtilirken, belirli yerler ve şartlar dışında otoyola giriş ve çıkışın yasak olduğu ifade edildi.

Erişme Kontrollü Karayolu olarak trafiğe açılan bu kesime tehlikeli ve kimyasal madde taşıyan araçların, yayaların, hayvanların, motorsuz araçların, lastik tekerlekli traktörlerin, iş makinelerinin ve bisikletlilerin girmesi yasaklanırken, asgari hız 40 km/saat, azami hız 120 km/saat olarak belirlendi.

9 SAATTEN 3,5 SAATE İNİYOR!

İstanbul ile İzmir arasındaki ulaşım süresini 9 saatten 3,5 saate indirecek Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi'nin en büyük ayağını oluşturan Osman Gazi Köprüsü, 30 Haziran'daki açılış törenine hazırlanıyor.

39 AYDA TAMAMLANDI 30 Mart 2013'te Yalova Altınova Hersek şantiyesinde düzenlenen törenle temeli atılan köprü, yaklaşık 39 ayda tamamlandı.

DİĞER GALERİLER