Cumhurbaşkanlığı Sistemi'nin tüm ayrıntıları

Cumhurbaşkanlığı Sistemi için referandum Nisan ayında yapılacak. Peki yeni sistem hayatımızda neleri değiştirecek. Eski ve Yeni sistem arasındaki farklar neler? Cumhurbaşkanlığı sistemi hakkında ortada birçok yalan iddialar ve karalama kampanyası dolaşıyor. İşte Cumhurbaşkanlığı sistemi hakkında merak edilen her şey….

Müteahhitler Birliği Ödül Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vatandaşlara önemli bir çağrıda bulundu. Konuşmasında referandum sürecine de değinen Erdoğan, "Özellikle muhalefet anayasa değişikliğinde konuyu ilgisi alakası olmayan konulara çekerek vatandaşımızın kafasını hala bulandırmaya çalışıyor. Sizlerden ve vatandaşlardan ricam, bu 18 maddeyi eline alıp teker teker okumanızdır" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sistemi için referandum Nisan ayında yapılacak. Peki yeni sistem hayatımızda neleri değiştirecek. Eski ve Yeni sistem arasındaki farklar neler? Cumhurbaşkanlığı Sistemi hakkında ortada birçok yalan iddialar ve karalama kampanyası dolaşıyor. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın okunmasını istediği 18 madde...

DİĞER GALERİLER