"Başbakan MGK'da zehirlenecekti"

Gazeteci-yazar Aytekin Gezici son kitabı Namlunun Ucundaki Başbakan / Hedef: RTE kitabında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik suikast girişimlerini anlattı. Kitapta Türk basınında ilk kez Gezici tarafından gündeme getirilen
şoke edici iddialar var

İBRAHİM ALTAY Gazeteci-yazar Aytekin Gezici son kitabı Namlunun Ucundaki Başbakan / Hedef: RTE kitabında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik suikast girişimlerini anlattı. Kitapta Türk basınında ilk kez Gezici tarafından gündeme getirilen şoke edici iddialar var
Aytekin Gezici, Adanalı bir gazeteci. Soyadı ‘gezici’ değil de ‘yazıcı’ olsa yeriymiş; çünkü Türkiye’nin yakın tarihinde gerçekleşip de Gezici’nin hakkında kitap yazmadığı önemli bir politik-toplumsal konu bulmak zor. Kendisi de bunu saklamıyor. Aytekin Gezici adıyla açılan internet sitesindeki ‘motto’lardan biri şöyle: “Siz bu röportajı okurken bir kitabı daha çıkmış olacak.”
Ahmet Şık’ın tutuklanmasına yol açan yayımlanmamış kitapla ilgili en aykırı kitaplardan birinin yazarı o: İmamın Ordusu-Son Sığınak. Saralı Putlar Tarihi (Yalçın Küçük hakkında), Emin Çölaşan Nereye Koşuyor?, Polemiklerin Efendisi: Ahmet Hakan Coşkun, Göbeğini Kaşıyan Adam, Ziverbey’den Ergenekon’a İlhan Selçuk’un Hikayesi, Atatürk Bu Kadınları Çok Sevdi diğer kitaplarından bazılarının isimleri.
Gezici son olarak Namlunun Ucundaki Başbakan / Hedef: RTE isimli bir kitap kaleme aldı. Kitabın yayımlanma tarihi son zamanların moda deyimiyle ‘manidar’. Gezici kitabında Danıştay saldırısının olduğu gece arızalanan Başbakanlık uçağından, Bilal Erdoğan’ın düğününü kana bulamak isteyen teröristten, Başbakanı üzerinden atan attan, MGK masasının üzerine konan zehirli sudan ve yoğun bakımda bulunan Başbakan’ın çevresinde ‘Nasıl ölmez?’ diyerek dolaşan karanlık çehrelerden, kısacası tüyler ürpertici olaylardan söz ediyor.
- ‘Başbakanın konvoyuna saldırı düzenlendi, hemen oturup bir kitap yazayım’ mı dediniz? - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan henüz İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde bile Türkiye’nin ve doğal olarak kendisini bu memleketin gerçek sahibi gören ‘derin devlet’in gündemindeydi.
DİĞER GALERİLER