TSK'dan nefes kesen tatbikat

Kara Kuvvetleri Komutanlığının "Ateş Serbest-2015 Tatbikatı", Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve komuta kademesinin katılımıyla Polatlı'da gerçekleştirildi. Kara Kuvvetleri Komutanlığının envanterindeki birçok silahın yanı sıra milli üretim T-129 Atak Taarruz Helikopteri, milli piyade tüfeği ve Fırtına Obüsü'nün de atış yaptığı tatbikat, hedeflerin tam isabetle vurulmasıyla tamamlandı.

Subay ve astsubay kursiyerlere envanterdeki silah ve sistemleri tanıtmak ve bunların ateş gücü ile hedefteki etkisini göstermek amacıyla düzenlenen Ateş Serbest-2015 Tatbikatı'nın, komuta kademesinin katıldığı "Seçkin Gözlemci Günü", Ankara'ın Polatlı ilçesi Acıkır mevkisindeki General Nahit Şenoğul Atış ve Tatbikat Alanı'nda yapıldı.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar'ın yanı sıra kuvvet komutanları, ordu komutanları ile 61 generalin katıldığı tatbikatta Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı 16 birlik görev aldı.

Kuvvet komutanlıklarındaki askeri personel, Kara Kuvvetleri sınıf okullarında eğitim gören 2 bin 15 subay ve astsubay ile askeri öğrenciler, gaziler ve şehit ailelerinin izlediği tatbikat, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar'ın tatbikat alanındaki yerini almasıyla başladı.

Orgeneral Akar alana gelişinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak tarafından karşılandı. Tören mangasını selamlayan Orgeneral Akar, daha sonra tatbikatı izleyeceği alana geçti.

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Çolak, tatbikat öncesi yaptığı konuşmada, Türkiye'nin kriz ve istikrarsızlıkların hakim olduğu, dünyanın en hassas bölgelerinden birinde yer aldığını vurguladı.

DİĞER GALERİLER