WhatApp saç baş yolduruyor! O telefonların sahiplerini sömürüyor...

1.5 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahip olan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp artık hayatımızın vazgeçilmez parçalarından biri haline geldi. İş ve özel görüşmelerimizde olmazsa olmazımız. Bu doğrultuda hareket eden WhatsApp geliştiriliyor. Ancak şu sıra gelen bir güncelleme kullanıcıları canından bezdirmek üzere.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, hem Android hem de iOS kullanıcıları için vazgeçilmez bir yere sahip.

Hal böyle olunca da geliştirici ekip çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor ve uygulamayı bir adım daha öne taşıyabilmek için elinden gelen her şeyi yapıyor. Ancak WhatsApp'ın son sürümü, bazı Android kullanıcılarını canından bezdirmek üzere.

WhatsApp geliştiricileri, kısa bir süre önce "2.19.308" kodlu yeni bir sürüm yayınladılar. Bu sürümle birlikte kullanıcılar WhatsApp'ın yeni özelliklerini deneyimleme imkanı buldular.

Webtekno'nun haberine göre; özellikle Xiaomi ve OnePlus marka telefon kullanan tüketiciler, WhatsApp'ın son sürümünden ciddi anlamda şikayetçiler. Hatta bu durum, resmi Xiaomi ve OnePlus forumlarına da taşınmış durumda.

OnePlus ve Xiaomi kullanıcılarının iddialarına göre WhatsApp, son sürüm güncellemesinin ardından çok ciddi batarya tüketmeye başladı. Sorunun neden kaynaklandığı şu an için bilinmiyor, WhatsApp geliştiricileri bu konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmadılar.

DİĞER GALERİLER