ABD'li milyarder iş insanı Bill Gates Kovid-19 aşısı hakkında ürküten haberi verdi

Microsoft'un kurucusu olan ABD'li milyarder iş insanı Bill Gates, dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüsle ilgili dikkat çeken açıklamalada bulundu. İngiliz fizik profesörü Stephen Hawking'in insanlığın geleceği hakkındaki öngörüleriyse bir bir çıkmaya başladı.

Dünyayı etkisi altına alan ve ne zaman biteceği merak edilen koronavirüsle ilgili Bill Gates'ten yine çok konuşulacak bir açıklama geldi.

Gates, Bloomberg'e yaptığı açıklamada koronavirüs salgınının dünyaya trilyon dolarlara mâl olacağını söyledi. Eşi ile birlikte kurdukları vakıfla bugüne dek virüse karşı 250 milyon dolar bağış yapıldığına vurgu yapan Gates, virüse karşı gelecek aşının da 12 aydan önce çıkmayacağını söyledi.

Gates, "HIV, sıtma ve çocuk felcinin ortadan kaldırılmasına odaklanmış bir organizasyonu aldık ve neredeyse tamamen bu virüsün üzerinde çalışacak şekilde değiştirdik" dedi.

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Gates özellikle ABD'nin Kovid-19 salgını karşısındaki tavrını sert şekilde eleştirdi. Gates, ABD'den beklenen liderliği bu konuda ortaya koyamadığını ve yeterli koordinasyon kuramadığını iddia etti.

BGR'de yer alan habere göre, virüsün ABD'de hızla yayılmasının nedenlerinden biri yanlış bilgiler, haberler oldu. Gates Facebook ve benzeri platformların Kovid-19 ile mücadelede sınıfta kaldığını belirtti.

DİĞER GALERİLER