Usta yazarlar dev derbiyi yorumladı

Usta yazarlar dev derbiyi yorumladı

Fenerbahçe-Galatasaray derbisine 3 gün kala 10 yazardan 7'si "Kadıköy'de F.Bahçe bir adım önde" yorumunu yaptı. Otoriteler dev derbide ev sahibini galibiyete yakın buldu

Usta yazarlar dev derbiyi yorumladı

ZEKİ UZUNDURUKAN: KADIKÖY'DE DERBİYİ TARAFTAR ALIYOR!
Galatasaray kadro ve futbol kalitesi olarak Fenerbahçe'nin önünde bir takım. Zaten liderlik koltuğunda oturması da bunun göstergesi. Ama Kadıköy'ün yani Ülker Stadı'nın farklı bir büyüsü var. Bu büyünün adı: TARAFTAR BÜYÜSÜ!
Bazı maçlar vardır, taraftar rakibe yaptığı baskının yanında, coşkusuyla takımı ateşleyerek maçı alır götürür. F.Bahçe-G.Saray derbilerinde de 90 dakikaya ağırlığını koyan o günkü maçın yıldızı F.Bahçe taraftarı... Eğer F.Bahçe taraftarı, derbide tribünleri tamamen doldurmazsa ve yeteri kadar destek vermezse G.Saray ön plana çıkar. Ama sarı-lacivertli taraftarlar için G.Saray derbisi her zaman derbilerin derbisidir. O yüzden cumartesi günü tribünler tamamen dolacaktır... G.Saray'ın artısı coşkulu futbolu ve kaliteli kadrosu. F.Bahçe'nin artısı ise 12. Adamı yani taraftarı. Derbide ön plana çıkacak oyuncular ise kalecilerle birlikte Gomis ve Giuliano... Ben Galatasaray yenilmez diyorum.

Usta yazarlar dev derbiyi yorumladı

DR. GÜRKAN KUBİLAY: BU MAÇI FENER ALIR
İç sahada 37 puan alırken, dışarda yarısını bile alamamış (16) bir G.Saray. İçerde (24) ve dışarda (23) ile nerede ise aynı puanı alıp, içeri avantajını kullanamamış bir Fenerbahçe. Son 6 deplasmanda, Karabük hariç sadece Başakşehir'e atabilmiş Gomis'li , tüm asistlerini içerde yapabilmiş Belhanda'lı bir G.Saray. G.Saray'ın santraforları ve sürekli oynayan kanat adamlarının gollere katkısı 62 iken , bu adamlarının sayısı 22 de kalan Fenerbahçe. Tüm rakamlar acayip yerlere götürürken, asıl belirleyeni günlük psikolojik ve fizik durumun olacağı maç. Üst olur, 2 takım da atar Fenerbahçe kazanır.

Usta yazarlar dev derbiyi yorumladı


ÖMER ÜRÜNDÜL: F.BAHÇE BİR ADIM ÖNDE
Bu maç daha çok Fenerbahçe takımı açısından çok önemli. Çünkü ligdeki hedefi olan şampiyonluk yarışının içinde kalabilmesi için Fenerbahçe'nin Galatasaray maçından mutlak üç puanla ayrılması gerekiyor. Beraberlik dahi Fenerbahçe takımının işine yaramıyor. Sarı lacivertliler şayet berabere kalırlarsa ligin bundan sonraki bölümünde şampiyonluk yarışının dışında kalacaklardır. Benim bu maçta favorim Fenerbahçe. Çünkü derbilerde bir kural vardır; ev sahibi takım maça bir adım önde başlar. Bu önemli derbide sahada bence Fernandao maçın yıldız ismi olur. Karşılaşmanın kaderini etkileyecek isimlerden biri de Fernandao'dur.

Usta yazarlar dev derbiyi yorumladı

LEVENT TÜZEMEN: SAKİN OLAN KAZANIR​
Fenerbahçe savunmada güçlü. Galatasaray ise hücum hattı ile göz kamaştırıyor. Kadıköy'deki psikolojik derbide öfkelenmeyen ve sayısal olarak eksilmeyen takım hedefe ulaşır. Fenerbahçeli futbolcular derbilerde darbeli ve temaslı futbol oynayarak rakip oyuncuları sinirlendirip sindirmeye çalışıyor. Kadıköy'de kupa kaldıran Galatasaray'ın hocası olarak tarihe geçen Fatih Terim zihinsel olarak oyuncularını öfkelenmemeleri için mutlaka sıkı sıkı uyarmalıdır. Ayrıca kulübede başta Hasan Şaş olmak üzere yedek oyuncular tribünlerden yapılacak kötü sözlere ve provokasyonlara ve tahriklere karşı kulaklarını tıkamalıdır. Kalite olarak iyi oyunculara sahip olan Galatasaray takımının derbiyi kazanma şifresi; sakinliktir.

DİĞER GALERİLER