Transferde ince işçilik! Galatasaray'da...

Geçtiğimiz yılı çifte zaferle tamamlayan Galatasaray, önümüzdeki sezon hem lig hem de Şampiyonlar Ligi'nde başarı hedefi ile transfer çalışmalarını sürdürüyor. 2018-19 yaz transfer döneminde kadrosuna kattığı 6 futbolcuya kiralama ve bonservis bedeli olaran 8 milyon 450 bin euro harcayan sarı-kırmıızılı ekip, bu yaz döneminde aldığı 7 futbolcu için ise toplam 1 milyon 800 bin euro bonservis ve kiralama bedeli ödedi. İşte o detaylar...

Yeni sezon transferler çalışmaları kapsamında kadrosuna 7 yeni isim katan Galatasaray, şu ana kadar transferin en hareketli takımları arasında yer alıyor.

UEFA'nın Finansal Fair-Play kuralları çerçevesinde hareket eden sarı-kırmızılılar, bu kapsamda yaptığı transferlerde ise bonservisi elinde olan oyuncuları tercih etti.

Sarı-kırmızılılar kadrosunu Ryan Babel, Adem Büyük, Valentine Ozornwafor, Şener Özbayraklı, Jimmy Durmaz, Jean Michael Seri ve Okan Kocuk ile güçlendirdi.

Bu futbolculardan 5'ini bonservis ödemeden alan Galatasaray, 1 isme bonservis, 1'ine de kiralama bedeli verdi.

Sarı-kırmızılılar, Ozornwafor'un bonservis bedeli için kasasından 300 bin Euro çıkarırken, Seri için ise Fulham'a 1 milyon 500 bin Euro kiralama ücreti verdi.

DİĞER GALERİLER