Toroğlu: Kocaman, Şenol Güneş'e sahtekar diyor

Spor Toto Süper Lig'in 30. haftasında Fenerbahçe, Antalyaspor'u evinde 4-1 mağlup ederken teknik direktör Aykut Kocaman maç sonunda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kocaman; Şenol Güneş'in başında kan olmadığını, soyunma odasına sağlıklı bir şekilde gitmesine karşın oradan sedyeyle çıktığını belirtti.

Kocaman'ın bu açıklamalarını SABAH Spor'un usta yazarı Erman Toroğlu yorumladı.

İşte Toroğlu'nun derbide yaşanan olaylar ile Şenol Güneş ve Aykut Kocaman'ın açıklamalarına ilişkin değerlendirmeleri.

İki teknik direktörün yaptığı açıklamalara değinen Toroğlu, "Biri Şenol Güneş biri Aykut Kocaman. İkisi de sporun içinden gelen adamlar. Benim gönlüm isterdi ki bu konuşmaları teknik adamlar değil yöneticiler yapsınlar." dedi.

"KAN OLMAYABİLİR"

"Olaya bakıyorsun, Aykut Hoca diyor ki 'Yapılan işler son derece üzücü, keşke olmasaydı.' Öbür taraftan diyor ki 'Bir şeyler geldi ama kafa yarılmadı, kan yoktu'. Kan olmayabilir. Ben Şenol Hocayla kafa kafaya çarpıştım. Kan yoktu. Ben 4 ay o 5,5 ay oynayamadı. Beyin sarsıntısı geçirdik."

"Bunlar tıbbı ilgilendiren olaylar. Biz kendimizi ilgilendiren olaylara geçelim. Aykut diyor ki 'Bu maç tatil edildiği yerden oynansın.' Tamam oynansın. Ben teknik açıdan konuşuyorum. Üç şık var: Biri hükmen Beşiktaş'ın kazanması. Biri maçın baştan oynanması. Biri kaldığı yerden oynanması. Maçın baştan oynanması taça çıktı çünkü Pepe oyundan atıldı."

"Maç yeniden başlar veya kaldığı yerden başlarsa 'Hakem ve ekibi son derece yanlış işler yaptı. Bu maç tatil edilmezdi, bu maçın oynanması gerekirdi. Hakem maçı tatil ederek büyük hata yapmıştır.' demektir. O zaman bu hakem bu sezon ve seneye dinlendirilir. Bu maça yeni bir hakem verirsin."

DİĞER GALERİLER