Spor Turu 22/11/2009

GALİBİYETTEN ÖTE Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, F.Bahçe galibiyetinin kendileri için bir maç kazanmanın ötesinde anlamları olduğunu belirterek, "Sadece 3 puan kazanmadık. Bu galibiyetin kendi içimizde kazanımları oldu. Son kupa maçı hariç rakibimizin üstünlüğü vardı. Hala önümüzdeler ama özgüven kazandık. Manchester'dan çekinmiyorum. Hiç kimseden korkmam" dedi.
Derbiye 6 maçlık seriyle çıkan Siyah-Beyazlılar Fink, Bobo ve Uğur'un golleriyle zafere uçtu Beşiktaş zirveyle farkı 4'e indirirken, yarışa tekrar başladı. Fener'de Kazım 74'de atıldı
KAZIM'A 3JK'YI GÖSTERDİK! Kazım'ın küçümseyen ifadeler kullanmasıyla hırslanan Siyah-Beyazlı oyuncular, başkan Yıldırım Demirören'e de "Kazım'a gerekli cevabı sahada vereceğiz" diyerek zafer sözü verdi. Fener'e 3 gol atan Beşiktaşlı oyuncular, böylece hem 4 maçtır İnönü'de yenildikleri rakiplerinden intikamını aldı hem de başkana verdikleri sözü tuttu. Kaptan İbrahim Üzülmez ise maç sonu "Kazım, 8JK'yı değil, 3JK'yı gördü" dedi.
KAZIM KÜFÜR ETTİ, KIZARDI İkinci devreye Serdar-Tello değişikliği ile başlayan Beşiktaş bambaşka bir havaya büründü. Siyah-Beyazlılar, 55. dakikada Fink'in müthiş şutuyla öne geçti. Bu golle coşan Kartal iki dakika sonra Bobo'yla skoru 2-0 yaptı. 83. dakikada Uğur İnceman skoru belirledi: 3-0. Fenerbahçe'de Kazım 74'de yardımcı hakeme küfür ettiği gerekçesiyle kırmızı kart görerek atıldı.
İNÖNÜ PANZERİ FINK İnönü' de 4 maç sonra Fenerbahçe'yi deviren Beşiktaş'ta gecenin adamı Michael Fink oldu... Hafta başından bu yana teknik direktör Mustafa Denizli'nin özel olarak ilgilendiği Alman yıldız üzerine düşen görevi fazlasıyla yerine getirti. Fenerbahçe'nin kilit ismi Alex'e 90 dakika nefes aldırmayan Fink, maçın 55. dakikasında attığı müthiş golle galibiyetin kapısını da araladı.
DİĞER GALERİLER