Spor turu 04.01.2010

Es-Es'e ilginç teklif
ESKİŞEHİRSPOR Başkanı Halil Ünal'a telefonla gelen teklif duyanları hem şaşırttı hem de sevindirdi. Bir dönemin star futbolcusu İlhan Mansız, başkanı telefonla arayarak kırmızı-siyahlı formayı giymek istediğini söyledi. Eskişehirspor yönetiminin İlhan Mansız konusunda henüz bir karar vermediği öğrenildi. Aslen Eskişehirli olan İlhan Mansız, gerek Milli Takım gerekse Beşiktaş'ta önemli başarılara imza atmıştı.

Para değil ideal
GALATASARAY ve Atletico Madrid'in almak için yarıştığı Suazo, Monterrey taraftarlarından anlayış istedi. Meksika basınında çıkan, 'Suazo para için Avrupa'yı istiyor' haberlerine tepki gösteren Şilili golcü, "Yeteri kadar para kazandım. Hayalim Avrupa'da oynamak bu da son şansım. Taraftarlar lütfen beni anlasın" diye konuştu.

Bu kadro yeterli
FENERBAHÇE kaptanı Alex de Souza, çok geniş bir kadrolarının bulunduğunu belirterek, bunun faydalarını ikinci yarıda göreceklerini söyledi. İlk yarıda birçok sakatlığa ve cezalı durumlara rağmen fazlaca kadro sıkıntısı yaşamadıklarını ifade eden Brezilyalı yıldız, "Tek sorunumuz eski-yeni uyumunu sağlamaktı. Bunu da aştık" diye konuştu. Alex, transfere ise ihtiyaçları olmadığını sözlerine ilave ederek, "Bir golcüden söz ediliyor. Çok iyi bir isim olacaksa tamam ama bunun dışında Güiza, Semih ve Deivid gol yükümüzü kaldırır" dedi.

Aslan'a müjde
SENELERDİR Frank Ribery'nin, Marsilya'ya transferinin geçersiz olduğunun savaşını veren Galatasaray'a süren davadan güzel haberler geldi. CAS'a başvuran Fransız futbolcunun eski menajeri Bruno Heiderscheid'in bu isteği reddedilirken, aksi yönde karar çıktı ve yaptığı tüm sözleşmeler geçersiz sayıldı. Frank Ribery, yıllar önce Heiderscheid ile çalışmaktan vazgeçmiş ve Fransız menajerler Jean Pierre Bernes ve Alain Migliaccio ile çalışmaya başlamıştı.

2. Sezer harekâtı
TRABZON'da "2. Sezer harekâtı" başladı. 2010'un ilk günü Sivasspor'dan Sezer Badur'u transfer eden bordo-mavili takım, şimdi de Manisaspor'da gözden çıkarılan kaptan Sezer Öztürk'ün peşine düştü. G.Saray ve Beşiktaş'ın da yakından ilgilendiği genç futbolcuyla Ünal Karaman'ın görüştüğü öğrenildi. Karaman'ın Sezer'e, "Sen bize 'evet' de. Bonservis işini çözeriz" dediği iddia edildi.

DİĞER GALERİLER