Galatasaray'da Fatih Terim'e büyük onur! Müzeye heykeli dikiliyor

Galatasaray'ın tarihine adını altın harflerle yazdıran, birçok kupada imzası olan Fatih Terim'e sarı-kırmızılı yönetim büyük bir jest yapmak için kolları sıvadı. Galatasaray Müzesi'nde Metin Oktay, Derwall, Turgay Şeren gibi isimlerin yanına Fatih Terim'in de balmumundan heykeli dikilecek ve Terim'e özel köşe yapılacak. İşte detaylar...

Galatasaray yönetiminden flaş bir adım geldi. Türk Telekom Stadı'nda birkaç yıl önce açılan Galatasaray Müzesi'ndeki "Fatih Terim yanlışı" düzeltiliyor.

Müzenin açılışı sonrasında ortaya çıkan, sarı-kırmızılıların tarihinde futbolcu ve teknik adam olarak önemli bir yeri bulunan Terim, adına yakışır bir şekilde onore edilecek.

Millyet'in haberine göre, müzenin açılışında sadece bir fotoğraf karesiyle tanıtılan, ikinci fotoğrafı ise UEFA Kupası'nda bulunan Terim için artık bir köşe ayrılacak.

Metin Oktay, Turgay Şeren, Jupp Derwall, Brian Birch gibi isimler balmumu heykellerle müzede yer alırken, Fatih Terim'in ise "yaşadığı için" heykelinin dikilmediği belirtiliyordu.

Galatasaray'ın başında 2000 yılında UEFA Kupası şampiyonluğunu gören tecrübeli teknik adam; 8 Süper Lig, 3 Türkiye Kupası, 3 TSYD Kupası, 2 Cumhurbaşkanlığı Kupası, 3 TFF Süper Kupası kazandı. Ancak bu kadar başarıya rağmen Galatasaray Müzesi'nde efsane teknik adama yeterince yer ayrılmamıştı.

DİĞER GALERİLER