Fenerbahçe'de Vedat Muriqi sonrası sıradaki yolcu Altay Bayındır! İngiliz ve Fransızlar...

Fenerbahçe'de transferde sıcak saatler yaşanıyor... Son olarak Vedat Muriqi'yi Lazio'ya gönderen sarı-lacivertlilerde sıradaki yolcu genç kaleci Altay Bayındır. İşte transfer gelişmesinin detayları...

Vedat Muriqi'yi uzun süre devam eden görüşmeler sonucu Lazio'ya satan Fenerbahçe'de Altay Bayındır, Avrupa takımlarının gözdesi oldu.

Fenerbahçe'de Emre Belözoğlu-Erol Bulut ikilisinin ortak aklıyla yapılan 14 transferle yepyeni bir kadro oluşturulurken, Süper Lig'de geride kalan üç hafta içinde takımın en başarılı ismi olarak genç file bekçisi öne çıktı.

Bir kaleci için muhteşem ölçülerdeki fiziği, gelişime açık zihin yapısı ve genç yaşıyla İngiltere ve Fransa kulüplerinin radarında olan 22 yaşındaki Altay, önündeki defans kurgusunun sağlamlaşmasına paralel olarak, performansını her maç daha da yükseltiyor.

Süper Lig'in ilk haftasındaki Çaykur Rizespor maçının 35 ve 42. dakikalarında Boldrin'in iki tane gollük vuruşunu kurtararak 2-1'lik galibiyette büyük pay sahibi olan genç kaleci, 3. haftada 0-0 berabere kalınan Galatasaray derbisinde de 5 isabetli şutta gole izin vermedi.

GELİŞİMİNDE KNOOP'UN KATKISI BÜYÜK
Geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında göreve gelen kaleci antrenörü Marco Knoop'un özel ilgisiyle gelişimini hızlandıran Altay, yeni hocası Michael Kraft'tan da büyük destek alıyor.

DİĞER GALERİLER