FB'nin rakibi M'Gladbach'ı tanıyalım

Fenerbahçe bu akşam zorlu bir maça çıkacak. Temsilcimiz Fenerbahçe'nin rakibi Borussia Mönchengladbach daha yakından tanıyalım. Almanya'nın Borussia Mönchengladbach takım kadrosunda güçlü isimler kim, son maçında ne yaptı, en çok hata yaptığı bölgesi neresi? Alman temsilcisini daha yakından tanıyalım...
Siyah-beyaz-yeşil renklere sahip olan takım, maçlarını 2004 yılından beri Mönchengladbach'ta bulunan 54,067 seyirci kapasiteli Borussia-Park stadyumunda oynamaktadır.
Borussia Mönchengladbach bundan önceki yıllarda maçlarını Bökelberg Stadı'nda oynamaktaydı. Kulüp bünyesinde barındırdığı (Haziran 2011 itibariyle) 44,642 üyesiyle Almanya'nın üye sayısı bakımından en büyük altıncı takımıdır.
Tarihi başarılarla dolu olan Borussia Mönchengladbach, özellikle 1970'li yıllarda hem Almanya liginde hem de Avrupa kupalarında gösterdiği başarılarla adından sıkça söz ettirmiştir
Bu köklü kulübün tamamı 1970'li yıllarda kazanılmış olan 5 Bundesliga şampiyonluğu, 2 UEFA Kupası ve 3 tanede Almanya Kupası (DFB-Pokal) şampiyonluğu bulunmaktadır.
DİĞER GALERİLER