Derbinin Karanlık Yüzü

Galatasaray ve Beşiktaş, Pazar günü Ali Sami Yen Stadı'nda 2010'un son derbisine çıkıyor. İki takım da zirvenin çok gerisinde var olma savaşı veriyor. Lider Trabzon'dan Galatasaray 13, Beşiktaş 9 puan geride.

Her derbi öncesi kozlarıyla teraziye çıkan ezeli rakipler, bu kez sıkıntılarıyla gündemde. SABAH, iki takımın teknik adamlarından yıldızlarına; sakat oyuncularından taktik zaafiyetlerine kadar bütün sorunlarını mercek altına aldı:

GHEORGHE HAGİ

Rijkaard'ın yerine göreve geldiğinden beri ligde beş maça çıktı. Takımı bunların üçünde yenildi, dördünde gol bile atamadı. Fenerbahçe ve Trabzonspor ile oynadığı büyük maçlarda sahaya önce kaybetmemek için çıktı. Bunu başaramadığı gibi oyuncu değişiklikleri de çok ağır bir şekilde eleştirildi.

BERND SCHUSTER

Sezon başında büyük ümitlerle geldiği Beşiktaş'ta takımın savunma yönünü bir adım öteye götüremedi. Şuursuzca hücum eden ve 2. haftada evinde kaybettiği Belediye maçından ders çıkarmayan Schuster, son dönemdeki söylemleriyle de kamuoyunda hem sempati hem de puan kaybetti.

ZVJEZDAN MİSİMOVİÇ

Galatasaray'ın yeni Hagi'si olarak lanse edilen Bosnalı yıldız, Rijkaard dönemini adaptasyon süreciyle geçirdi ve Hagi duvarına çarptı. Arda'nın yokluğunda forvet arkası değil, ısrarla sol kanatta oynatıldıkça performansı hep düştü. Hagi, sadece maçlarda değil, idmanlarda da ciddiyetsiz bulduğu Misimoviç'i defterden sildi.

FATİH TEKKE

Transferin son gününde önce G.Saray ile görüşen, ardından Beşiktaş'a imza atan deneyimli santrfor sakatlığı yüzünden uzun süre ortalıklarda görünmedi. Beşiktaş'ın golcüye en çok ihtiyaç duyduğu Bobo'suz günlerde ise hocası Schuster ile soyunma odasında birbirine girdi. Faturası, 18 dışına itilmek oldu.

DİĞER GALERİLER