Bir otuz sene daha şarkı söylesem bana yeter!

Türk Pop Müziği’ne ‘İşte Öyle Bir Şey’, ‘Sevdan Olmasa’, ‘Hep Böyle Kal’ gibi unutulmaz şarkılar armağan eden usta yorumcu Erol Evgin, yeni bir single çıkardı. Altı yıl aradan sonra ‘Yeni Yıla Sensiz Giriyorum’ adlı iki şarkılık single ile hayranlarına ulaşmanın heyecanını yaşayan 63 yaşındaki Evgin, “30 yıl daha şarkı söylesem bana yeter” dedi. Erol Evgin’le, 25 yıl önce aldığı Polonezköy’deki 10 dönüm üzerine kuruluçiftlik evinde konuştuk.

YORULARAK DİNLENİYORUM

* İnsanın birden fazla ilgi alanın olması lazım...
Aydın olmaya, çağı yakalamaya, geri kalmamaya çalışıyoruz. Tiyatro yaptım, beste yaptım, sunuculuk yaptım.

* Sivil toplum faaliyetlerim de var...
İstanbul Erkek Lisesi’nin yönetim kurulundayım. Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’nın kurucusuyum. POPSAV’ın kurucu ve onursal başkanıyım. Dinlenmenin tarifi ‘başka şekilde yorulmak’mış...

BENİM 25 YILLIK AŞKIM

* Yeni albümünüz hayırlı olsun ama albüme geçmeden önce herkesin merak ettiği bir soruyu soracağım... Nasıl her zaman böyle genç ve mutlu görünüyorsunuz? Yoksa işin sırrı bu çiftlik evinde mi?
İşin sırrı burada mı bilmiyorum ama yaşam şekli, genetik faktörler, bedene iyi bakmak ve iyi ortamda yaşamak çok yarar sağlıyor. Polonezköy’deki bu ev, benim 25 yıllık aşkım. Çok emek verdim bu bahçeye... Burada huzur içinde yaşıyoruz. Şarkılarımı düşünüyorum, beste ve resim yapıyorum. Erkenden uyanıyor, yataktan zinde kalkıyorum. Bizim için bu çiftlik, 25 yıllık bir macera, bir aşk, bir tutku ve nefes alma yeri.

 

* Diğer aile bireyleri için de öyle mi?
Üç torunum da burayı çok seviyor. Kızımdan olan iki torunum buraya gelince Londra’ya dönmek istemiyor. Burada onların tavukları, ördekleri, horozları, köpekleri ve kendi bahçeleri var. Şimdi onlara tavşan alacağız ve bir de ağaç ev yapmak istiyoruz.

 

BURADA 25 YILLIK ENERJİ BİRİKTİ

* Peki çocuklarınız burayı seviyor mu?
Çocuklar küçükken çok seviyor burayı ama 15 yaşından sonra kopuyorlar. 25’ten sonra da tekrar dönüyorlar. Oğlum da kızım da öyle... İkisinin de kendilerine ait yerleri var baba ocağında... Oğlum Murat da bestelerinde benim gibi buradan ilham alıyor.

 

DİĞER GALERİLER