Meğer hiçbirimiz bilmiyormuşuz! İçtiğiniz suya eklenen limon dilimleri meğer...

Bir restoran gittiğinizde tüm yediklerinize, içtiklerinize gözü kapalı güvenir misiniz? Cevabınız evet ise bir daha düşünün. Sadece yemekleriniz değil, içtiğiniz su ile ilgili öğrenecekleriniz de sizi çok şaşırtacak. Yediğiniz yemekten, içtiğiniz suya hatta masaya gelen suya kadar öğreneceğiniz bu detaylar hayat kurtaran cinsten...

Bir restoranda yemek yediğinizde masanıza gelenin sipariş ettiğiniz şeyin aynısı olduğuna emin misiniz? Ya da yiyip içtiklerinizin içeriğine gözü kapalı güvenebilir misiniz?

Hürriyet'in derlemesine göre; ABD'de yayın yapan Readers Digest dergisi, ülkenin dört bir yanındaki restoranlarda çalışan servis elemanlarına müşterilerinden gizledikleri gerçekleri sormuş. İşte verdikleri çarpıcı cevaplar...

Çocuk yemeklerinin içinde bol miktarda şeker vardır. Böylece yemekler daha lezzetli olur ve çocuklar iştahla yer.

Vejetaryenler yemeğin et suyuyla mı sebze suyuyla mı yapıldığını sorduğunda "Sebze" cevabını alsa da bu doğru olmayabilir. Farkı anlamak pek de mümkün değildir.

Bir restoranın düzenli müşterisi olmak, özellikle pazartesi, salı, çarşamba gibi ölü günlerde çok işe yarar. İçeceklerinizin eksik yazılması, şefin ikramı gibi hoşluklarla karşılaşabilirsiniz.

DİĞER GALERİLER