Mercedes'in yeni A serisi büyüledi

Mercedes'in yeni A serisi büyüledi

KOMPAKT sınıf olarak da nitelendirilen C segmentinde Mercedes- Benz'i temsil eden A Serisi baştan aşağı yenilendi. Markanın yeni tasarım anlayışına göre şekillendirilen yeni A Serisi ayrıca S Serisi'nden gelen elektronik yardımcılarıyla sınıfının standartlarını belirleme iddiasında. Uzunluğu 4419 mm olan yeni A Serisi'nin aks mesafesi 2729 mm'ye çıkarılmış. Böylece iç mekanda daha fazla alan sunulurken bagaj hacmi de 29 litre artışla 370 litreye yükselmiş. 0.29 cV değeriyle sınıfının en aerodimaik otomobili olan A Serisi'nin cam alanları genişletilerek görüş açısı yüzde 10 oranında artırılmış.

Mercedes'in yeni A serisi büyüledi

İç mekanda siperliği olmayan dijital gösterge tablosu ve orta ekran da bu sınıfın ilklerinden biri. Yeni A-Serisi, aynı zamanda Mercedes me connect teknolojisinde de yeni bir dönemin başlangıcı olan yenilikçi araç içi bilgi ve eğlence sistemi MBUX - Mercedes-Benz User Experience (Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi) ile donatılan ilk Mercedes-Benz modeli konumunda.

Mercedes'in yeni A serisi büyüledi

YAPAY ZEKALI
Bünyesindeki yapay zeka teknolojisiyle öğrenme özelliğine sahip olan MBUX kişiselleştirilebiliyor ve kendini kullanıcı davranışlarına uyarlıyor.

Mercedes'in yeni A serisi büyüledi

Dokunmatik, yüksek çözünürlüklü geniş ekran, artırılmış gerçeklik teknolojisine sahip navigasyon ekranı ve "Hey Mercedes" anahtar kelimesi ile aktif hale gelen, akıllı sesli komut sistemi ve ön cama yansıtılan sanal gösterge paneli diğer önemli özellikler olarak öne çıkıyor. MBUX, dokunmatik ekran, orta konsola entegre touchpad ve direksiyona entegre dokunmatik kumanda tuşları ile üç ara yüz üzerinden kumanda ediliyor.

Mercedes'in yeni A serisi büyüledi

YARI OTONOM
Yeni A Serisi sürücünün hayatını kolaylaştıran en güncel sürüş destek sistemleriyle yollara çıkıyor ve S Serisi'nden transfer edilen özelliklerle sınıfının en kapsamlı aktif güvenlik seviyesini sunuyor.

DİĞER GALERİLER