Didem Soydan'dan soruşturma hakkında mesaj atan takipçisine yanıt: Ay olsa n'olur yahu!

Didem Soydan'a terör örgütü mensubu Hasan Ocak'ın kaybolması sonrası oturma eylemi yapan Cumartesi Anneleri'ne destek verdiği paylaşım sonrası, 'terör örgütü propagandası yaptığı' iddiasıyla soruşturma başlatıldı. Amerika'da kendisini Türk değil Arnavutluk vatandaşı olarak tanıtan Didem Soydan'a 'terör örgütü propagandası yaptığı' iddiasıyla başlatılan soruşturmada takipsizlik kararı verildi. Soydan'ın sosyal medyadan kendisine mesaj atan takipçisine verdiği yanıt büyük tepki gördü.

ÖNCE TÜRK DEĞİLİM DEDİ SONRA TERÖR ÖRGÜTÜNÜ DESTEKLEYEN PAYLAŞIMDA BULUNDU!

Model Didem Soydan, terör örgütü mensubu Hasan Ocak'ın kaybolması sonrası oturma eylemi yapan Cumartesi Anneleri'ne destek veren bir paylaşım yaptı. Sosyal medyada Ocak ile annesinin fotoğrafını paylaşan Soydan; "Bir anne, evladını arıyor. Onlar benim için sevginin, analığın sözlük karşılığı. Gördüğünüz muamele için sizden özür dilerim" diye yazdı.

EMNİYET GÜÇLERİ DİDEM SOYDAN HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Paylaşımında Cumartesi Anneleri'ni etiketleyen ünlü model, "Siz çöp yığınının üzerine düşen çiğ tanelerisiniz" ifadesini kullandı. Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, ünlü modelin bu paylaşımıyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundu. Soydan hakkında, 'terör örgütü propagandası yapmak' suçlamasıyla soruşturma başlatıldı.

DİDEM SOYDAN'A TAKİPSİZLİK

Soruşturmayı tamamlayan savcılık Soydan hakkında 'söylenilen sözlerin propaganda kapsamında değerlendirilemeyeceği'ni belirterek takipsizlik kararı verdi.

DİDEM SOYDAN'IN TAKİPÇİSİNE VERDİĞİ YANIT BÜYÜK TEPKİ ALDI!

Didem Soydan bu haberlerin ardından kendisine 'geçmiş olsun' diyen takipçilerinin bazılarına yanıt verdi. Soydan bir takipçisine "Ay olsa n'olur yahu. Mevzu zaten bu hissi yaymak. Bir şey olacak hissi. Bu hisse ancak bir şey yapanlar kapılır o da ben değilim. Adrenalini değecek şeylere harcayın" yanıtını verdi.

DİDEM SOYDAN'DAN GELEN İLK AÇIKLAMA!

Didem Soydan, hakkında açılan soruşturma için sosyal medyadan paylaşımda bulundu. 'Prada takım kurtarır mı? Hani takım elbise giyince mahkemenin dibi düşüyor ya genelde'

DİĞER GALERİLER