Bugünkü
Takvim

Kasıp kavuruyor! EDHO'nun 'Kimsesiz Doğan Baba'sı hakkındaki şaşırtan gerçek! Ali Sürmeli meğerse...

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın yıldızı Kimsesi Doğan hakkındaki gerçek duyanları şaşkına çevirdi. Her bölümde adından söz ettiren usta oyuncu Ali Sürmeli hayranları tarafından merak ediliyor. Sürmeli hakkında ortaya çıkan gerçekler ise duyanları şaşırttı. İşte EDHO'nun 'Kimsesiz Doğan Baba'sı Ali Sürmeli hakkındaki şaşırtan bilgiler...

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'ın yıldızı Kimsesi Doğan hakkındaki gerçek duyanları şaşkına çevirdi. Her bölümde adından söz ettiren usta oyuncu Ali Sürmeli hayranları tarafından merak ediliyor.

Sürmeli hakkında ortaya çıkan gerçekler ise duyanları şaşırttı. İşte EDHO'nun 'Kimsesiz Doğan Baba'sı Ali Sürmeli hakkındaki şaşırtan bilgiler...

ALİ SÜRMELİ KİMDİR?

Ali Sürmeli 7 Nisan 1959'da Bingöl'de dünyaya geldi. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) Devlet Konservatuvarı "Tiyatro" bölümünden mezun (1985) olan sanatçı, Sokak Tiyatrosu, Dostlar Tiyatrosu ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'nde görev yaptı.

Sinema filmleri ve dizilerde oynadı. İlk başrolü 1995 yılında oynadığı ve yönetmenliğini Tülay Eratalay'ın yaptığı Düş, Gerçek, Bir de Sinema adlı filmdir.

Deli Yürek dizisiyle televizyonda tanındı. Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde can verdiği Zaza Dayı karakteriyle gönüllere taht kurdu.

Sürmeli son olarak Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'da Doğan Baba karakterine hayat veriyor.

Ünlülerin memleketleri...