İrem Derici Kocaeli konserindeki skandal sözleriyle tepki çekmişti! Canlı yayında özür diledi

Kocaeli Kartepe'de düzenlenen festivalde sahne alan İrem Derici'nin, 'Kalbimin Tek Sahibine' şarkısını seslendirdiği sırada söylediği sözler büyük tepki çekti. Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından açıklama yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, organizasyonlarında Derici'ye yer vermeme kararı aldığını duyurdu. Ünlü şarkıcı ise Kanal D'de yayınlanan '2.Sayfa' programında özür diledi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kartepe Belediyesi'nin 18 Ocak akşamı ortaklaşa düzenlediği KarFest'te sahne alan İrem Derici, sahnede kullandığı ifadeler nedeniyle büyük tepki gördü.

'Kalbimin Tek Sahibine' şarkısını seslendirdiği sırada parçanın meleklerle ilgili bölümünde sinkaflı kelimeler kullanan Derici'nin görüntüleri sosyal medyada yayılınca yoğun eleştiri aldı.

Görüntülerin hızla yayılmasının ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nden açıklama geldi.

Bundan sonraki organizasyonlarında İrem Derici'ye yer vermeme kararı alan Kocaeli Büyükşehir'in açıklaması şöyle:

"Geniş katılımlı festival başarıyla tamamlanmış, organizasyonu düzenleyen belediyelerimizden kaynaklanan olumsuz hiçbir olay yaşanmamıştır. Organizasyonda sahne alan sanatçılardan biri olan İrem Derici'nin konser sırasında doğaçlama olarak yaptığı konuşmalar, kamuoyu ve belediyemiz tarafından tepkiyle karşılanmıştır.

İrem Derici'nin sarf ettiği sözler sadece kendisini bağlamaktadır. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak; halkımızın milli ve manevi değerlerini aşağılayıcı şekildeki bu sözlerden dolayı şarkıcı İrem Derici'yi şiddetle kınıyoruz. Bundan sonra düzenleyeceğimiz hiçbir organizasyonda kendisine yer verilmeyeceğini kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz."

İrem Derici, Kanal D ekranlarında yayınlanan 2.Sayfa programında özür diledi. Derici şu açıklamalarda bulundu...

DİĞER GALERİLER