Gamze Özçelik'i sosyal medya çetesi linç etti!

Gamze Özçelik, sessiz sedasız tesettüre girdi. Önceki gün Hempa Çocuk Derneği'nin ödül törenine katılan Gamze Özçelik'in tesettürlü halini gören sosyal medya linç çetesi ayağa kalktı! Gamze Özçelik'i samimi olmamakla suçlayan çete, ünlü oyuncuya hakaret dolu yorumlarda bulundu. Pek çok kişi ise bu saygısız yorumlar karşısında Gamze Özçelik'in verdiği karara saygı duyulması gerektiği yönünde destek mesajları yağdırdı.

TESETTÜRE GİREN GAMZE ÖZÇELİK'E ÇİRKİN SALDIRI!

Oyuncu Gamze Özçelik, önceki akşam Hempa Çocuk Derneği'nin düzenlediği ödül törenine ilk kez tesettürle katıldı. Törende, Öncü Sivil Toplum Kuruluşu ödülünü, kurucusu olduğu Umuda Koşanlar Derneği (UMHD) adına alan Özçelik'in tesettürlü görüntüsü sosyal medyada yankı uyandırdı.

'SAYGI DUYUN'

Özçelik; daha önce tesettüre girmek istediğini söylemiş, "Uzun süredir namaz kılıyorum. İman etmiş biri olarak kapanmak farz, Allah'ın emri. Kapanmam gerektiğini biliyorum, bunu inşallah başarabilirim" diye konuşmuştu.

Geçtiğimiz günlerde tesettüre girme kararı alan Özçelik, katıldığı tören sonrası inançlara ve kişisel özgürlüklere saygısı olmayan infaz çetesi tarafından linç edildi. Çete, ünlü oyuncunun geçmişine yönelik birtakım ithamlarda bulunarak, Özçelik'i samimi olmamakla suçladı.

GAMZE ÖZÇELİK'E DESTEK YAĞDI

Ünlü oyuncunun bu kararına saygı duyulması gerektiğini savunanlardan ise Özçelik'e destek yağdı.

Sosyal medya kullanıcıları, "Gamze Özçelik tesettüre girebilir, ne isterse onu yapar, kendi bedeni, kendi kararı. Kadınların giydikleriyle, insanların inançlarıyla uğraşmayı ne zaman bırakacağız acaba?', 'Herkes kendi seçimlerinden ötürü topa tutuluyor. Her gün başını kapatan bir sürü hanım var. Bu kadar kırıcı olmayın. Saygı duymayı artık öğrenin' diye tweetler attı.

DİĞER GALERİLER