Bugünkü
Takvim

İşte CHP'nin İBB yalanları ve gerçekler! Tek tek açıklandı

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun hakaretler yağdırdığı Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Ekrem İmamoğlu ve bazı basın yayın organlarının İBB yalanlarına ilişkin bir dizi tweet paylaşımında bulundu. İşte CHP'nin yalanları ve gerçekler... Tek tek açıklandı.

İşte yalan makinesi CHP'nin iftiraları ve gerçekler...

"SPOR A.Ş.-OKÇULAR VAKFINA OKÇULUK EĞİTİMİ ALTINDA İHALE VERİYOR" / YALAN

Gerçek: Spor İstanbul A.Ş., iddia edildiği gibi okçuluk eğitimi veya başka bir isim altında herhangi bir çalışma yapmamaktadır. Bu konuda herhangi bir planlama da söz konusu değildir. Dolayısıyla herhangi bir vakıf ile okçuluk eğitimi altında bir çalışması kesinlikle bulunmamaktadır.

"İBB'DE İHALE RANTI! "YANLIŞ" HESAPLAMAYLA FAZLA PARA VERMİŞLER" / YALAN

Gerçek: Mevzuata uygun olarak km. birimi dikkate alınarak elde edilen yaklaşık maliyet tutarı: 56.370.232,17 TL'dir. Bu tutar içerisinde personel taşıma işi için 362 adet iş kalemi toplamı: 52.936.732,17 TL'dir. 363'üncü iş kalemi olarak şehir içi ve şehir dışı otobüs kiralanması olmak üzere toplamda 900.000 KM'lik mesafe için ise fiyat: 3.433.500,00 TL'dir. Dolayısıyla yaklaşık maliyette yanlışlık söz konusu değildir. Sayıştay'a cevaben bildirilmiştir.

Beyazmasa gezileri için ise, 2017 yılı Sayıştay raporu cevabına istinaden "fazla ödemeye mahal verilmediği" açıkça yazmaktadır. fazla ödeme kesinlikle söz konusu değildir.

"İBB'NİN BORCU SON 5 YILDA 20 KAT ARTTI" / YALAN

Gerçek: İBB'nin borç oranı 2014 yılından bugüne 3,34 oranında artmıştır.

"SAYIŞTAY RAPORU: İBB, FETÖ'YE SEHVEN PARA AKTARDI" / YALAN

GERÇEK: "Beyazmasa tarafından düzenlenen gezilerde kamuya ait saray ve müze ziyaretleri için ödenecek bilet fiyatları düşük tutulurken, FETÖ'ye mali destek sağladığı iddia edilen grup tarafından işletilen özel işletmelere yüksek bilet ödemesi yapıldığı" yönündeki iddialar kesinlikle yalandır! hiçbir ödeme yapılmamıştır.

DİĞER GALERİLER