Emine Bulut cinayeti davası bugün başladı! Son videosu Türkiye'nin yüreğini dağlamıştı

Türkiye geçtiğimiz aylarda Emine Bulut'un eşi Fedai V. tarafından boğazı kesilerek öldürüldüğü ve Emine Bulut'un 'Ölmek istemiyorum' feryatlarıyla son görüntüsünün yer aldığı videoyla sarsılmıştı... Emine Bulut, 10 yaşındaki kızının gözleri önünde kocası Fedai V. tarafından öldürülmüştü. Emine Bulut cinayeti davası bugün başladı. İşte Emine Bulut olayının ayrıntıları.

EMİNE BULUT DAVASI BAŞLADI

Kırıkkale'de eski eşi Emine Bulut'u 10 yaşındaki kızının yanında boğazından bıçaklayarak öldüren Fedai V. ilk kez hakim karşısına çıktı.

EMİNE BULUT'UN SON GÖRÜNTÜLERİ YÜREKLERİ DAĞLADI

Kırıkkale 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, "canavarca hisle tasarlayarak öldürme" suçundan hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle iddianame hazırlanan olayın faili tutuklu sanık Fedai V. (43) ile maktul Emine Bulut'un kızı, ailesi ve çok sayıda avukatı katıldı.

"DAYI SEN YANIMA GELMEDEN KONUŞMAYACAĞIM"

Kırıkkale 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya Bulut ailesinin yanı sıra 20'ye yakın baro temsilcisi, kadın dernekleri ile çok sayıda avukat katıldı. Mahkeme, Bulut ailesi ve Bilge Varan ve Aile Bakanlığı katılma talebini kabul etti. Kadın örgütleri ve baroların katılma talepleri ise reddedildi. Bu dernek ve baroların temsilcilerinin gözlemci sıfatıyla duruşmayı takip etmelerine hükmedildi. Polis yoğun güvenlik önlemi aldı.

Emine Bulut'un 10 yaşındaki kızı Bilge, adliyede başka bir odadan SEGBİS ile duruşmaya bağlandı. Bilge Bulut, başka suçtan tutuklu olan ve duruşmaya SEGBİS ile katılan dayısına hitaben Bekir Bulut'a "Dayı sen yanıma gelmeden konuşmayacağım" dedi.

Katil zanlısı Fedai Varan'ın hazır bulunduğu duruşmada söz alan avukatı Ersan Ersoy, "Bütün kadınların acısını paylaşıyorum. Biz katılma taleplerinin her şeyden önce karara bağlanmasını istiyoruz. Sanığın sorgusu yapılacak, başta karar verilirse soru sorma hakları var. Duruşma sonuna bırakırsanız soramayacaklar. Katılma talebinde bulunan örgütler bu davaya kadın cinayeti davası demekte, iddia makamı kasten adam öldürme demekte. Bu yargılamanın başında ilk çözmemiz gereken bir durum. Bize göre yargılama yapılan suç kadın cinayeti dosyasıdır. Boşanmış olsalar da aile içi şiddet dosyasıdır. Başka bir ifade ile erkek şiddeti dosyasıdır. Huzurdaki sanık eski eşini, çocuğunun gözünün önünde öldürmüş biri. Sanığa en ağır ceza çözüm olmayacaktır. Emine Bulut ölmeden yarım saat önce karakola sığındı ama kolluk kuvvetleri onu koruyamadı" ifadelerini kullandı.

KATİLDEN İLK SÖZLER

Sanık Fedai Varan, ilk olarak, "Ceza alacağımı biliyorum ama görüntüler avukatıma verilsin" dedi. Mahkeme görüntülerin verilmesi talebini internette olduğu için reddetti. Sanık Avukatı, "görüntüleri incelemediğimiz için susma hakkımızı kullanıyoruz" dedi.

DİĞER GALERİLER