Başkan Erdoğan 30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu'nda konuştu

Başkan Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 96. yılı anısına düzenlenen resepsiyonda konuştu. "Irak'ta sınırımızın Kandil istikametini güvenli hale getirmeye başlayarak, 34 yıllık bir başka tezgahı daha bozma yolunda adımlar atıyoruz." diyen Erdoğan, "İdlib'de yeni bir Halep faciası yaşanmaması için Ruslar ve İranlılarla ortak çalışmalar yürütüyoruz. Türkiye güçlendikçe karşı karşıya kaldığımız sorunların, uğradığımız saldırıların çapı da büyüyor." ifadelerini kullandı.

Başkan Erdoğan 30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu'nda konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ev sahipliğinde yapılan 30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu'na 2 bin kişi davet edildi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi havuzlu bahçede yapılan resepsiyona MHP Lideri Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, eski Başbakan Tansu Çiller, sanat ve spor dünyasının önemli isimleri, şehit aileleri, gaziler ve toplumun farklı kesimlerinden çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Erdoğan 30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu'nda konuştu

Resepsiyon, İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlarken, şehitler için Kur'an-ı Kerim okundu.

Başkan Erdoğan 30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu'nda konuştu

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan 30 Ağustos Zafer Bayramı resepsiyonunda açıklamalarda bulundu. Erdoğan bazı devletlerin Türkiye'ye kibirle yaklaştığını vurgulayarak, "Siyasi hayatımız millete parmak sallayanlarla, kibirle bakanlarla mücadele etmekle geçti. Türkiye'ye büyüklük taslayamazlar. Uluslararası alanda ülkemize kibirle yaklaşanlarla mücadele ediyoruz. Onların tasfiye oldukları günleri de göreceğiz" dedi.

Başkan Erdoğan 30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu'nda konuştu

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Nice zaferleri Ağustos ayında kazandık. Sevr'in de bu ay içinde imzalandığını unutmuyoruz. Biz zaferleri er meydanında kazanmakla maaruf bir milletiz. Suriye sınırlarımız boyunca oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu da işte bu şekilde yıktık. Afrin'de YPG'nin başını ezerek bunu gösterdik. Sincar'ın Kandil'e dönüşmemesi gerektiğini her fırsatta dile getiriyoruz. Fırat'ın doğusundaki terör bölgelerini ortadan kaldırmak için hazırlıklarımız birer birer sürüyor. Suriye'de Münbiç'i Amerikalılarla görüşerek, teröristlerden arındırmanın yollarını arıyoruz. İdlib'de yeni bir Halep faciası yaşanmaması için Ruslar ve İranlılarla ortak çalışmalar yürütüyoruz. Bugün Türkiye kalkınma yardımlarında dünyada altıncı, insani yardımda dünyada birinci sıradadır. Biz diğer ülkeler gibi bir eliyle verip diğeri ile geri alanlardan değiliz. Ekonomide de kazan kazan ilişkisi ile hareket ediyoruz. Adil bir düzen kurmaya çalışıyoruz. Her alanda sahadayız, sahada olmaya devam edeceğiz."

Başkan Erdoğan 30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu'nda konuştu

"ONLAR İÇİN DE BAŞARIYA ULAŞMAK ZORUNDAYIZ"
"Bundan çeyrek asır önce 3-5 milyar dolarlarla Türkiye'yi çok büyük sıkıntıya sokuyorlardı. Bunun onlarca katı büyük saldırılarla şimdi Türkiye'yi sıkıntıya, krize sokamıyorlar. Kredi derecelendirme kuruluşlarının provokatif notlarına rağmen biz yolumuzda hareket ediyoruz. Türkiye'yi parmaklarının ucunda oynattıkları devletçiklerle karıştıranlara tarihimizi hatırlatmak durumunda kalıyoruz. Cumhurbaşkanlığı forsundaki 16 sembol boşa konulmuş değildir. Her birinin bir anlamı vardır. Bizim mücadelemiz mazlumların ve mağdurların son umududur. Onlar için de başarıya ulaşmak zorundayız."

DİĞER GALERİLER