Kandil mesajı Whatsapp Facebook için tıklayınız - 2019 Berat Kandili yeni SMS cep telefonu kısa mesajları

Kandil mesajları şuan Google'da en fazla arananlar arasına girdi. Berat Kandili bu gece idrak edilecek ve vatandaşlar eşe, dosta, sevgiliye kandil mesajları yolluyorlar. Sevdiklerinizin Berat Kandili hazırladığımız kısa SMS mesajları ile kutlayabilirsiniz. İşte yeni hazırlanmış 2019 Berat Kandili yeni SMS cep telefonu kısa mesajları ve Whatsapp Facebook kandil mesajı için tıklayınız. Bu gecenin dört adı vardır; mübarek gecenin en meşhur adı ''leyle-i beraa'' (Berat Gecesi) olmakla birlikte ''leyle-i mübareke'', ''leyle-i rahmet'' ve ''leyle-i sakk'' isimleridir.

Berat Kandili bu sene 19 Nisan Cuma günü yani bugün müslümanlar tarafından kutlanıyor. Sizler için Miraç Kandili mesajlarını resimli ve peygamberimiz Hz. Muhammed, Hazreti Mevlana ve Hz. Ali'nin güzel sözleri ile hazırladık. Berat Kandili mesajlarını cepten kısa sms olarak da atabilirsiniz. İşte resimli güzel sözlerle kandil mesajlarınız; İşte 2019 Berat Kandili yeni SMS cep telefonu kısa mesajları ve Whatsapp Facebook kandil mesajı haberimizde

Berat Kandili fazileti bol bir gecedir. Bu gecede amel defteri yazılır. O yıl içinde doğacak ve ölecek olanlar ile rızıklar Berat Kandili gecesinde amel defterine işlenir. Berat (Berâet), Arapça'da temize çıkma anlamına gelir. Berat Kandili aynı zamanda Rahmet Gecesi gibi adlarla da anılır.

Bu önemli kandil gecesini dua ve namazla ibadetlerle geçirmek farzdır. Sizler için Berat Kandili mesajlarını kısa ve özlü güzel sözlerle resimli olarak hazırladık. 19 Nisan cuma gecesi Berat Kandili olarak kutlanırken bu gecede amel defterinin yazıldığını unutmayın.

-Berat kandiliniz mübarek olsun! Kalpleriniz imanla dolsun! Hayırlı İyi Kandiller.. *Berat kelimesi bolluk, bereket, fazilet anlamına gelir. Bu gece Allah'ın lütuflarının bol bol verildiği bir gecedir ve üç ayların ikinci kandil gecesidir. Berat Kandiliniz Mübarek Olsun..

-Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların seni sırılsıklam etmesi dileğiyle Berat Kandiliniz Mübarek Olsun.

DİĞER GALERİLER