"15 Temmuz" temalı koreografi, Ayasofya Meydanı'nda sergilendi

Son dakika haberi... İletişim Başkanlığınca Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin 4. yılına özel hazırlanan "15 Temmuz" temalı koreografi, Ayasofya Meydanı'nda sergilendi. Koreografi ilgiyle izlendi.

Cumhrubaşkanlığı iletişim başkanlığı tarafından, bugün 15 temmuz temasıyla, ayasofya önündeki meydanda 100 kişilik koreografi gösterisi gerçekleştirildi. 'unutma, unutturma' temalı gösteri, yerli ve yabancı turistler tarafından ilgiyle izlendi.

"15 TEMMUZ RUHUNU UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ"
İlgiyle izlenen gösteri sonrası konuşan ekip yönetmeni Emre Özmen, "Bitirmiş olmanın mutluluğu ve heyecanı var. Alnımızın akıyla projeyi bitirdik. Ekip yaklaşık 1 aydır geceli gündüzlü çalışıyor. Çocuklar çok özveriliydi. Ayasofya şu an dünyanın gündeminde.

Biz de neden böyle bir şey yaptık diye soracak olursanız, özellikle unutma unutturma diyoruz. Demokrasi nöbetinin sonunda Cumhurbaşkanımız bizlerden bir şey istemişti. Siz de 15 Temmuz'u unutmayın unutturmayın demişti. Biz de unutmadık, unutturmayacağız.

Çünkü biz unutmadık Çanakkale'yi, Seddülbahir'i, Kanlı sırtı. O yüzden böyle bir proje gerçekleştirdik. Herkese ekibim adına teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

"15 TEMMUZA YAKIŞIR BİR GÖSTERİ OLSUN İSTEDİK"
Yoğun bir hazırlık sürecinden geçtiklerini ifade eden dansçı Çisel Kuşkan, "bir ay boyunca gece gündüz çalıştık. Çok uğraştık. Güzel bir şey olsun istedik. 15 Temmuz'a yakışır bir şey olsun istedik.

DİĞER GALERİLER