Vav TV İzle

Temmuz zamları belli oldu! SSK SGK Bağ-Kur emeklilerine müjdeli haber! En yüksek 7.419 TL olacak!

Temmuz ayında emeklilere yapılacak zam oranı belli oluyor. SSK SGK Bağ-Kur emeklileri her yıl Ocak ve Temmuz aylarında zam alıyor. Emeklilerin gözü kulağı Temmuz zammına çevrildi. Merkez Bankası'nın ekonomistlerle yaptığı beklenti anketindeki enflasyon tahminine göre, bu yılın ilk yarısındaki enflasyon yani SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zammı yüzde 7.09 olacak. Böylelikle emekli zammı belli oluyor. Peki, SSK SGK Bağ-Kur Temmuz zamları ne kadar olacak?

SSK, SGK, Bağ-Kur emeklilerine Temmuz ayı zammı açıklanıyor. Temmuz zamları belli oldu. Her yıl hem Ocak hem de Temmuz aylarında emeklilere yılda iki kez zam yapılıyor. Tahminlere göre emeklilere 490 TL'ye varan zam yapılabilir. En yüksek aylık ise 7 bin 419 liraya çıkacak. Peki, Temmuz ayı SSK, SGK, Bağ-Kur emekli zamları ne kadar olacak?

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Temmuz zammı, beklenti anketindeki enflasyon tahminine göre yüzde 7.09 olurken, emekli maaşlarında 490 liraya varan artış gerçekleşecek. Ocak-Mart enflasyonu yüzde 3.71 çıktı. Zam oranının belli olması için 3 veri kaldı.

Temmuz'da maaşları 2021'in ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon oranında artırılacak olan SSK ve Bağ- Kur emeklileri zam oranını merak ederken, ipuçları da geliyor.

Merkez Bankası'nın ekonomistlerle yaptığı beklenti anketindeki enflasyon tahminine göre, bu yılın ilk yarısındaki enflasyon yani SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zammı yüzde 7.09 olacak.

Bu tahmin gerçekleşirse, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin gelirinde 490 liraya varan artış yaşanacak.