Peş peşe açıklandı! SGK SSK ve Bağkur'lu ek ödeme, promosyon ve seyyanen zam son dakika ne kadar?

Emeklilerin Ocak zammı için son viraja girildi. Zam oranında 2019'un ikinci yarısında gerçekleşecek enflasyon belirleyici olurken, bunun 5 aylık bölümünün verisi belli oldu. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zammı, Temmuz- Ekim enflasyonuna göre yüzde 5.71 olacak.

Milyonlar emeklinin Ocak zammı için son viraja girildi. Ocak'ta emeklilerin hem maaşları hem de ek ödemeleri artacak. 5 aylık yüzde 5.71'lik enflasyona göre SSK ve Bağ-Kur'luların gelirlerinde 67 ile 336 lira arasında artış yaşanacak. Aralık enflasyonuna göre oran artabilecek. Peki bu oranlarla birlikte güncel emekli maaşı ne kadar olacak? İşte 2020 Ocak ayı güncel zamlı maaş listesi... Peki SGK SSK ve Bağkur'lu ek ödeme, promosyon ve seyyanen zam ne kadar?

SON DAKİKA SGK HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

SON DAKİKA EMEKLİ MAAŞI HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

GALERİ DEVAM EDİYOR

Emekliye promosyon zammı ve ücreti ile ilgili yeni gelişmeler meydana geliyor. Buna göre SSK, SGK, Bağ-Kur emeklisine 1.150 TL promosyon fırsatı geldi. Maaşını 3 yıl boyunca aynı bankadan alma sözü veren emekliler bu promosyondan yararlanabilecek. Emekliler promosyon almış olsa dahi maaş aldığı bankayı değiştirebilir. Bunun için maaş almak istedikleri bankanın şubesine giderek hesap açmaları ve maaş aldığı bankaya bu isteği bildirmeli. Bu durumda aradan geçen süreye göre hakedilen promosyon tutarı hesaplanır, kalan kısım maaştan düşülür. Yeni banka vaat ettiği promosyonu peşin ödeyeceğinden emekli artıya geçmiş olur.

EMEKLİYE EK ÖDEME NASIL DEĞİŞECEK?

Ocak'ta ayrıca ek ödeme tutarları da yükselecek. Maaşın yüzde 4'ü-5'i oranında olan ek ödeme, yeni aylıktan hesaplanacağı için artacak. Yüzde 5.71 artışa göre SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin ek ödeme dahil gelirinde 67,48 ile 336,16 lira arasında artış yaşanacak.

Ek ödeme dahil en düşük aylık bin 181 lira 86 kuruştan bin 249 lira 34 kuruşa çıkacak. En yüksek aylık da 5 bin 887 lira 20 kuruştan 6 bin 223 lira 36 kuruşa ulaşacak.

EMEKLİYE PROMOSYON MÜJDESİ

TEB'DEN 1000 TL'YE KADAR PROMOSYON

7 Ekim itibariyle başlayan promosyon dönemine göre, maaşını 36 boyunca bankaya taşıyan emekliler farklı miktarlarda promosyon almaya hak kazanacak. 999 TL'ye kadar maaş alan emeklilere 850 TL, 1.000 – 1.999 TL maaş alan emeklilere 925 TL, 2.000 TL ve üzeri maaş alan emeklilere de 1.000 TL promosyon verilecek.

Kampanya dönemi içerisinde en az 2 adet yeni otomatik fatura ödeme talimatı verilmesi gerekiyor.

DİĞER GALERİLER