Milyonları ilgilendiriyor! Ekonomide yeni dönem başlıyor

Yerel seçimlerin ardından hayata geçirilmesi beklenen ekonomik reformlarla ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı. 7'den 70'e herkesi ilgilendiren düzenlemelerle birlikte tabana yayılmış bir vergi sistemi ve üretim ile istihdamın daha fazla kayıt altına alınması hedefleniyor.

Vatandaşı doğrudan etkileyecek. Düğmeye basıldı...

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Kapsamlı ekonomik reform paketinde, tabana yayılmış bir vergi sistemine geçilmesi, üretim ve istihdamın daha fazla kayıt altına alınması, sermaye piyasalarının geliştirilmesi, tarım teşvikleri gibi konuların yer alması bekleniyor.

Merkez Bankası'nın daha etkin yapıya bürünmesi ve tavizsiz mali disiplin de reform sürecinin en önemli hedeflerinden.

Seçim gecesi, oylamanın sonuçları ile birlikte ekonomide önümüzdeki dönem atılacak adımlar da gündeme geldi.

TEKNOLOJİK BÜYÜME
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, seçim gecesi yaptığı açıklamada, yapısal reformlarla ekonomik saldırılara karşı daha dayanıklı ekonomik mimariyi inşa edeceklerini belirterek, "Başlattığımız istihdam seferberliğini kararlılıkla sürdürerek insanlarımızın işine, aşına, ekmeğine göz koyanların oyunlarını bozacağız. 2023 hedeflerimize ulaşana kadar devam eden bu süreçte önceliğimiz ekonomimizi güçlendirmek, teknoloji ve ihracat odaklı bir şekilde büyümeyi sürdürmek, istihdamı artırmak olacaktır" diye konuştu.

DİĞER GALERİLER