Kredi borcu olanlara müjde | Kredi kartı borç yapılandırma projesinden kimler, nasıl yararlanabilir?

Başkan Erdoğan müjdeyi verdi, milyonlar sevindi. Kredi kartı borcu olanlar düşük faizle ödeyecek. 10 bin lira borcu olan bir vatandaş, 6 bin lira kazançlı çıkacak. Peki, vatandaşlar kredi kartı borç yapılandırma projesinden nasıl yararlanacak? Borçlara kaç ay vade uygulanacak? Kredi kartı borç yapılandırma projesiyle ilgili tüm detaylar takvim.com.tr'de...

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesini verdiği kredi kartı borç yapılandırma projesi milyonlarca vatandaşı sevindirdi.

GALERİ DEVAM EDİYOR

Kredi kartı yüzünden sıkıntı yaşayan vatandaşlar bu müjde sayesinde kolayca borçlarını ödeyerek rahat edecek. Üstelik sorunlu kartlarından da kurtulmuş olacaklar.

Türkiye'de yaklaşık 62 milyon kredi kartı bulunuyor. Bu kartları da yaklaşık 25 milyon vatandaş kullanıyor. Bilinçli kullanıldığında ekonominin kayıt altına alınmasını sağlayan kartlar "bedava alışveriş aracı" olarak görüldüğünde ise ileride büyük bir borç yükü olarak karşımıza çıkıyor.

Kredi kartı faizlerinin yüksek olması da, borcunu kredilendiren yani sadece 'asgari ödeme tutarını' ödeyen vatandaşlar için bu yükü artırıyor.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesini verdiği yeni yapılandırma Ziraat Bankası vasıtasıyla gerçekleştirilecek ve 24 aya kadar yüzde 1.10, 60 aya kadar da yüzde 1.20 oranında faizle borçlar kapatılacak.

DİĞER GALERİLER