Kıdem tazminatıyla ilgili Bakan Albayrak'tan flaş açıklama! Yeni kıdem tazminatı sistemi nasıl olacak?

Yaklaşık 12 milyon çalışan kıdem tazminatında yapılacak değişiklikleri merakla bekliyor. Meclis'ten geçen 11'nci Kalkınma Planı'nın da içinde bulunan "kıdem tazminatı reformu"nun yeni dönemde yasalaşarak devreye girmesi bekleniyor. Kıdem tazminatıyla ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da bugün flaş bir açıklama yaptı. Peki yeni kıdem tazminatı sistemi nasıl olacak? Kıdem tazminatı sistemi ne zaman değişecek? Kıdem tazminatı kalkacak mı? Kimler kıdem tazminatı alabilecek? İşte o detaylar...

Kıdem tazminatı sisteminde yapılacak olan değişiklik uzun süredir çalışanların ve hükümetin gündemini meşgul ediyor. Yaklaşık 12 milyon işçi yeni sistemin ayrıntılarını merak ederken, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan da bugün kıdem tazminatı ile ilgili flaş bir açıklama daha geldi.

Albayrak açıklamasında yeni sistemin "tüm paydaşları mutlu" edeceğinin altını çizerken, yapılacak olan değişikliklerin Türkiye'nin 100 yılını etkileyeceğini de belirtti.

İŞTE BERAT ALBAYRAK'IN KIDEM TAZMİNATI AÇIKLAMASI

"Türkiye'deki emeklilik sistemi reformu uzun yıllardır süre gelen bir konu. Türkiye'nin belki 100 yılını etkileyecek bir konu. Bunu öyle bir sonuçla sona erdirmemiz lazım ki bütün paydaşların mutlu olacağı ve kazanacağı bir adım atılması gerekiyor. Yeni dönemde bununla ilgili somut adımlar atacağımız bir süreç var. Bu adımı attığımızda tüm paydaşların samimi olarak kazanacağı süreç olmalı."

İŞTE KIDEM TAZMİNATINDA YENİ DÖNEME İLİŞKİN DETAYLAR
Yeni işe girenlerde Kıdem Tazminatı Fonu'na katılım zorunlu, eski çalışanda ise isteğe bağlı olması görüşü ön plana çıkıyor.

İşte 'Tazminat hesabı' sistemiyle yeni kıdem tazminatı hakkında her şey...

DİĞER GALERİLER