Emekliye ek zam! Temmuz zammı emekli ve memur maaşlarına nasıl yansıyacak?

Emeklilerin Temmuz zammı ile birlikte hem maaşları hem de ek ödemelerinde artış görülecek. 5 aylık enflasyona göre SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zammı yüzde 4.99, memurların ve memur emeklilerinin ki yüzde 5.99 olarak çıktı. Merkez Bankası'nın son beklenti anketindeki tahmine göre de SSK ve Bağ-Kur'lulara yüzde 6.7, memurlara ve memur emeklilerine yüzde 7.7 zam yapılabilecek. Peki emekli ve memur maaşlarına yapılacak Temmuz zammı ile birlikte SSK, Bağ-Kur, memur emeklileri ve memurların güncel maaşları ne kadar olacak? İşte emekli ve memurların merak ettiği o detaylar...

Yaklaşık 12.3 milyon emekli Temmuz zammı için gün sayıyor.

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Temmuz'da; SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşına bu yılın ilk yarısında gerçekleşen Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) oranında zam, memur ve memur emeklilerine ise yüzde 5 artış ve ilk 6 aylık TÜFE yüzde 4'ü aşarsa enflasyon farkı yansıtılacak.

5 aylık enflasyona göre SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zammı yüzde 4.99, memurların ve memur emeklilerinin ki yüzde 5.99 olarak çıktı.

Merkez Bankası'nın son beklenti anketindeki tahmine göre de SSK ve Bağ-Kur'lulara yüzde 6.7, memurlara ve memur emeklilerine yüzde 7.7 zam yapılabilecek.

SINIR YÜKSELECEK
Temmuz'da maaşlar artacağından, her ay verilen ek ödemelerin tutarları da yükselecek.

DİĞER GALERİLER