Emekliye 2 bin lira bayram ikramiyesi | Yeni emekliler de yararlanacak...

Emekliler bu yıl 2 bayram ikramiyesi alacak. Biner liralık ödemeler Mayıs sonu ve Ağustos başında yapılacak. Yeni emekli olanlar da ikramiyeden yararlanacak. Peki hangi emekliye tam olarak ne kadar ödeme yapılacak? Emekliye yapılan bayram ikramiyesi ödemesinde kesinti olacak mı? İşte emeklilerin bayram ikramiyesine dair merak edilen soruların cevapları...

Yaklaşık 12.3 milyon emekli, bu yıl da iki bayram ikramiyesine kavuşacak. Emeklilere, Ramazan ve Kurban bayramları öncesinde biner lira ikramiye ödenirken, yeni emekli olanlar da bu imkandan faydalanabilecek. İşte 10 soruda ikramiye rehberi:
HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

● KİMLER YARARLANACAK?:
Ödemenin yapılacağı tarihte SGK'dan emekli aylığı, yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri alanlara veriliyor.

Ayrıca SGK'dan aylık alan; şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahiplerine bayram ikramiyesi ödeniyor.

● KİME, NE KADAR ÖDENECEK?:
Ramazan ve Kurban bayramları öncesi biner lira ödeniyor. Emekliler ve maluller biner lirayı alıyor.

● EMEKLİ VEFAT ETMİŞSE NE OLACAK?:
Bu kişinin ikramiyesini hak sahibi yakınları alabiliyor. Dul ve yetim aylığı alanlara ölüm aylığı oranında ikramiye ödeniyor.

DİĞER GALERİLER