Emeklinin maaş hesabı tamam | Güncel emekli maaşı ne kadar olacak?

Milyonlarca emeklinin beklediği SSK ve Bağ-Kur emeklilerine Ocak ayında yapılacak zam oranı belli oldu. 5 aylık enflasyona göre SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Ocak zammı yüzde 10.64 oldu. TAKVİM, gerçekleşen enflasyona göre yeni emekli maaşlarını hesapladı. Emekli maaşlarıyla ilgili son dakika haber ve gelişmeler takvim.com.tr'de...

Yaklaşık 9 milyon SSK ve Bağ-Kur emeklisine Ocak'ta enflasyon zammı yapılacak. 2018'in ikinci 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon zam oranını gösterecek.

Bunun 5 aylık bölümünün verisi belli olurken, gözler Aralık enflasyonuna çevrildi. 5 aylık enflasyona göre, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Ocak zammı yüzde 10.64 olarak görünüyor.

Bu oran, Aralık enflasyonuna göre artacak ya da azalacak. Aralık enflasyonu da 3 Ocak'ta belli olacak.

TAKVİM, şu ana kadar gerçekleşen enflasyona göre emeklilerin yeni maaşlarını kuruşu kuruşuna hesapladı. Hazırladığımız tabloya bakan emekliler, yüzde 10.64 artışla maaşlarının ulaşacağı seviyeyi görebilecek.

Yüzde 10.64 artış, ek ödeme dahil en düşük maaşta 108,68 lira artış getirecek. En yüksek SSK ve Bağ-Kur emeklisi aylığı ise yüzde 10.64 zam ile 520,53 lira artarak 5 bin 576 lira 61 kuruşa yükseltecek.

DİĞER GALERİLER