Vav TV İzle

Emeklilere müjde! 2000 TL için tarih detayları geldi! SSK, Bağ-Kur, memur emeklileri ATM'den çekebilecek!

Milyonlarca SSK, Bağ-Kur ve memur emeklisi aldıkları maaşın yanı sıra her ay ek ödemelerden de faydalanabiliyor. Emeklilerin cebi böylelikle rahat bir nefes alabiliyor. Son yıllarda emekliler yeni bir ödemeyi daha almaya başladı. Bayram ikramiyesi olarak verilen ödemeyle emekliler Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı öncesi 1000 TL olmak üzere toplamda 2000 TL ödeme alabiliyor. Emekli bayram ikramiyesine bu yıl zam yapacağı konuşulsa da miktar henüz net değil. Ancak en az 1000 TL ödeme olacağı biliniyor. Peki emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak?

Emekli vatandaşlar her yıl binlerce lira ikramiyelerle adeta bayram ediyor! Milyonlarca SSK, Bağ-Kur, memur emeklileri maaşlarının yanı sıra ek ödeme alabiliyor. Bu ek ödemeler sayesinde cepler biraz daha rahatlıyor. Emeklilerde gözler Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı öncesi ödenecek emekli ikramiyelerine çevrildi. Ramazan Bayramı için tarih detayı da geldi. Emekli bayram ikramiyesiyle Ramazan ayında çifte bayram yaşanacak. Peki emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? İşte milyonlarca emeklinin beklediği sorunun cevabı!

Milyonlarca emekli gözünü Ramazan Bayramı ikramiyesine çevirirken; 1.000 liralık ödemeye '6 ayda bir enflasyon zammı yapılması' teklif edildi. Buna göre ikramiye bin 83 lira olacak.

Ramazan Bayramı ikramiyesi için kritik tarih 10-12 Mayıs. İşte emeklileri yakından ilgilendiren bayram ikramiyesinin detayları.

2018 yılında hayata geçirilen bayram ikramiyesi, emekliler için ek gelir oldu. Geçtiğimiz 3 yıl boyunca Ramazan ve Kurban bayramları öncesinde 1.000'er lira ikramiye alan emekliler, gözünü bu yılın ödemelerine çevirdi.

Ramazan Bayramı ikramiyesi heyecanla beklenirken, tutarda artış talepleri gündeme geldi. Türkiye Emekliler Derneği, "Nasıl maaşlara 6 ayda bir enflasyon oranında zam yapılıyorsa, ikramiyelere de bu zam yansıtılmalı" açıklaması yaptı.