Vav TV İzle

Devletten maaşın 24 katı kadar ödeme almak mümkün! Milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor! Başvuru şartları ise...

Milyonlarca vatandaş devlet yardımları almaya devam ediyor. Özellikle pandemi döneminde bu destekler sayesinde ekonomik olarak vatandaşlar nefes aldı. Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren bir yardım ise yoğun ilgi görüyor ve evlenecek milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiriyor. Tek seferde detayların neler olduğunu merak maaşın 24 katı kadar ödemenin devlet tarafından alınması mümkün. Peki başvuru şartları neler, başvurular nereden ve nasıl yapılacak? İşte konuya dair tüm bilgiler…

Sevdiği insanla hayatını birleştirmek isteyen milyonlarca kişi için devlet tarafından destekler verilmeye devam ediyor. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından evlenme ödeneği verilecek kişilerin belli başlı şartları taşıyor olması gerekiyor, peki bu şartlar neler? Peki her evlenen evlilik ödeneğinden yararlanabiliyor mu? Devletin sunduğu evlilik ödeneği ve çeyiz yardımı hakkında merak edilenler haberimizde yer alıyor.

Devlet yuva kurmak isteyen ancak maddi sıkıntı yaşayan gençlere 350 milyon TL çeyiz desteği sağladı. Aylık gelirin 24 katı kadar da evlenme ödeneği veriliyor

Yetim aylığı ve geliri alan kız çocuklarının evliliklerine destek amacıyla verilen evlilik ödeneğinde yaş sınırı bulunmuyor. Evlilik yardımı ve çeyiz hesabına ilişkin merak edilen soruların yanıtları şöyle:

EVLENME ÖDENEĞİNDEN KİMLER YARARLANABİLİYOR?

Evlenme ödeneği, sosyal güvenlik kapsamında anne, babasından aylık, gelir alan kız çocuklarına evlenmeleri halinde ödeniyor. Ölüm aylığı, geliri alırken evlenmiş olmamak gerekiyor.

Erkek çocuklarına ödenmiyor. Bağ-Kur'dan yetim aylığı alanlar da yararlanabiliyor.