Vav TV İzle

Bu şartları taşıyan herkese devletten geri ödemesiz verilecek! 30.000 TL yardım! İşte tüm detayları

Prefabrik villa ve ev modelleri büyük bir arayış hususu olurken prefabrik ev yapımı amacıyla verdiği 30 bin liralık hibe para devlet desteği de bunda etkili oldu. Ev yapımı yardımı kimlere veriliyor sorularıyla inceleme yapan vatandaşlarımız amacıyla 2021 ev yapımı yardımı detaylarıyla haberimizde. Peki Ev onaranlara devlet desteği veriliyor mu? Prefabrik ev yapanlar ev yapımı yardımı alabilecek mi?

Devlet, vatandaşların ekonomik anlamda rahatlaması amacıyla nakdi destek ödemelerine devam ediyor. Çeşitli başlıklar altında verdiği nakdi destek ödemeleriyle, bütçelerini rahatlatmaya çalışan vatandaşlar, devletin verdiği yardımları araştırıyor. Ev onaranlara, prefabrik ev yapanlara ve betonarme ev yapanlara da yardım uygulanacağı vatandaşları sevindirdi. Oturulmayacak kadar eski evlerde yaşayan, yeni ev gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar; ev tamirı amacıyla ne kadar destek veriliyor, ev tamir yardımı kimlere verilecek, prefabrik ev yardımı alma şartları, betonarme ev yardımı şartları nedir sorularıyla incelemeler yapmaya başladı.

30 BİN TL'YE KADAR NAKİT DESTEK

Devlet, vatandaşların ekonomik anlamda rahatlaması için nakdi destek ödemelerine devam ediyor. Çeşitli başlıklar altında verilen nakdi destek ödemeleriyle, bütçelerini rahatlatmaya çalışan vatandaşlar, devletin verdiği yardımları araştırıyor.

Verilen bu destek yardımlarından biri de ihtiyaç sahibi olan aileler için verilen 30 bin TL'ye kadar nakdi destek. Prefabrik villa ve ev modelleri son dönemde popüler olmaya başladı. Devletin verdiği hibe desteği ödemeleri de bu evler için geçerliliğini koruyor.

18 YAŞINI TAMAMLAMAK GEREKİYOR

Devletin vermiş olduğu bu destekten yararlanmak için ilk olarak vatandaşların 18 yaşını tamamlamış olması gerekiyor. Bunun dışında, bu yardımdan yararlanmak isteyenlerin, "Hane içinde kişi başına düşen geliri net asgari ücretin 1/3'ünden az olmakla birlikte yaşlılık, engellilik, tek ebeveynli aile, dul olma gibi özel şartlardan herhangi birine haiz olma, aynı zamanda onarımı yapılacak evin ya da ev yapımlarında arsanın tam hisseli tapusuna haiz olma" şartını da taşıması gerekiyor.

ARANAN DİĞER ŞARTLAR

Verilen bu yardım sadece alt gelir grubu muhtaç aileleri kapsayacağı ifade edildi. Devletten geri ödemesiz 30 bin TL'ye varan destek alabilmek için belirtilen şu şartları taşımak gerekiyor: