Bugünkü
Takvim

200 TL'yi satışa çıkardı! Çok nadir bulunuyor! Değeri tam 55.000 TL! Cüzdanınızı kontrol edin servete konabilirsiniz

Değeri tam 55.000 TL! Cüzdanınızı kontrol edin servete konabilirsiniz! Süt ve süt ürünleri satışı yapan Hüseyin Güzel, kasadaki paraları düzenlerken 200 TL'lik banknotun, diğer paralardan farklı olduğunu gördü. Paranın ön yüz sağ üst köşesinde '200' yazması gereken yerde iki sıfırın eksik olduğunu gören Güzel, önce paranın sahte olduğunu düşündü. Ardından bankaya giden ve banknotun gerçek olduğunu teyit ettiren Güzel, paranın hatalı basıldığı öğrenince 200 liralık banknotu, koleksiyon değeri taşıdığını düşünerek 55 bin liradan satışa çıkardı.

Hatalı basım banknotlar çok nadir bulunan paralar. Bu paralardan biride Samsun'un Bafra ilçesinde yaşayan Hüseyin Güzel'in eline geçti. Hatalı basım 200 liralık banknotu, koleksiyon değeri taşıdığını düşünerek 55 bin liradan satışa çıkardı. Bakalım talep gelecek mi?

'TEKLİFLERE AÇIĞIZ'

Süt ve süt ürünleri alım satımı yaptığını anlatan Hüseyin Güzel, "Tesadüfen bu 200 TL elime geçti, nereden geçtiğini de bilmiyorum. Büyük ihtimal müşteriler tarafından verilmiştir.

Paranın farklı olduğunu görünce ilk etapta sahte olduğunu zannettim. Tesadüfen bir markete gittik, markette bulunan cihaza parayı koyduk.

Esnaf arkadaş, paranın gerçek olduğunu söyledi ama yine de güvenemedim. Mesai başlayınca bankaya gittim ve paranın gerçek olduğunu teyit ettirdim.

Paranın koleksiyon değeri taşıdığını düşündüğüm için satışa çıkardım. Uçurum bir para istemiyoruz, 55 bin liradan satışa çıkardık ama tekliflere de açığız" dedi.