Yunanistan'ı Türkiye korkusu sardı! Ne yapacaklarını şaşırdılar!

Doğu Akdeniz'deki Türk varlığını hazmedemeyen Yunanistan AB zirvesinden eli boş dönmüştü. Atina yönetimi son olarak Pompeo ile görüşmüş bu görüşmeden de istediğini alamamıştı. Ne yapacağını şaşıran Yunanistan'ın Başbakan'ı Miçotakis hafta içinde Fransız jetlerinin indiği üsse gidip savaş uçaklarının önünde poz verdi.

Doğu Akdeniz'de Türkiye korkusuyla titreyen Yunanistan, Avrupa Birliği (AB) ve ABD ile temasların ardından büyük bir hayal kırıklığı yaşıyor.

Yunan medyası, hiçbir sonuç çıkmayan AB dışişleri bakanları toplantısı ile ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun Yunan mevkidaşı Nikos Dendias'la buluşmasını manşetten verdi.

'Tehlikeli bölgede değişken diplomasi' başlığını kullanan Kathimerini gazetesi, Türk-Yunan krizinin belirsizliğini koruduğunu bildiriyor. Almanya'nın taraflardan acilen diyaloğu sürdürmesini istediğini aktaran gazete, bir yaptırımın gündeme gelmediğini yazdı.

Doğu Akdeniz'deki gerilim filminin sürdüğünü belirten To Vima gazetesi, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in telefonuna rağmen Ankara'nın geri çekilmeye hazırlanmadığını kaydetti.

Çarşamba günü sabah saatlerinde Limnos ile Kemal Reis fırkateyni arasında yaşanan olayı hatırlatan To Vima, yeni bir 'kaza' riskinin her zaman olduğunu yazdı.

DİĞER GALERİLER