Vav TV İzle

SON DAKİKA: Hindistan'da korkutan Kovid-19 rekoru! Sağlık sistemi çöktü: 24 saat durmadan insan yakıyorlar

Son dakika haberi! Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından en fazla etkilenen ülkeler arasında yer alan Hindistan'da son 24 saatte tespit edilen 314 binden fazla vaka, Kovid-19 salgınında dünya genelinde şimdiye kadar görülen en yüksek günlük vaka sayısı olarak kayıtlara geçti. Mezar kazıcıların her gün binlerce cansız insan bedenini yakmasıyla, krematoryum fırınları 24 saat kullanılmaktan eriyor.

Hindistan'da sağlık sistemi, pandemi başladığından bu yana en hızlı yayılan koronavirüs dalgasıyla baş etmeye çalışırken çöküyor. Mezar kazıcıların her gün binlerce cansız insan bedenini yakmasıyla, krematoryum fırınları 24 saat kullanılmaktan eriyor.

HİNDİSTAN'DA KORKUNÇ REKOR
Salgından en fazla etkilenen ülkelerden biri olan Hindistan'da, son 24 saatte tespit edilen 314 binden fazla vaka, salgında dünya genelinde şimdiye kadar görülen en yüksek günlük vaka sayısı olarak kayıtlara geçti.


Hindistan Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, son 24 saatte 2 bin 104 kişi koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Böylece ülkede ölenlerin sayısı 184 bin 657'ye yükseldi.

DURMAKSIZIN İNSAN YAKIYORLAR
29 milyon nüfusu olan başkent Yeni Delhi'deki bir krematoryumdan gelen kareler ülkedeki krizin boyutlarını gözler önüne serdi. Bildirilen ölü sayıları da şüphe uyandırmaya başladı.


Resmi olarak, toplamda 185 bin kişi, sadece bu ay ise yaklaşık 17 bin kişikoronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Ancak gerçek ölü sayısının daha yüksek olabileceğine inanılıyor.