Belarus’ta şoke eden iddia! Muhalefet lideri kaçırıldı

Son dakika... Belarus'ta hükümet karşıtı protestolar yeniden alevlendi. Dün gerçekleşen eylemlerde polis çok sayıda protestocuyu gözaltına aldı. Ülkede yayın yapan bir internet sitesinde yer alan habere göre; Belarus'ta muhalefet liderlerinden Mariya Kolesnikova, kimliği belirsiz kişiler tarafından kaçırıldı.

Belarus'ta muhalefetin önde gelen isimlerinden Maria Kolesnikova'nın başkent Minsk'te maskeli kişilerce kaçırıldığı ileri sürüldü. Yerel medya, olay yerindeki tanıklara dayandırdığı haberinde, Kolesnikova'nın bir minibüse bindirilerek götürüldüğünü bildirdi.

Kolesnikova, Devlet Başkanı Aleksander Lukaşenko'ya karşı 9 Ağustos'taki başkanlık seçimlerinde güçlerini birleştiren kadın muhalif liderler arasındaydı.

9 Ağustos'ta yapılan devlet başkanlığı seçimini, 1994'ten bu yana ülkeyi yöneten Aleksander Lukaşenko'nun oyların yüzde 80'ini alarak kazandığı açıklanmıştı.

Muhalefet sonucu kabul etmeyerek protesto çağrısı yaptı. Lukaşenko ise seçimde usulsüzlük yapıldığı iddialarını reddediyor ve görevi bırakmayacağını söylüyor.

Görgü tanıklarının ifadelerini aktaran Belaruslu medya kuruluşu Tut.by, kimliği belirsiz maskeli kişilerin Kolesnikova'yı zor kullanarak bir minibüse yerleştirdiğini bildirdi. Minsk polisi, söz konusu haberlere ilişkin henüz bir yorum yapmadı.

DİĞER GALERİLER